Оптимальний рівень ph для нашого тіла – 7,365. Чим кисліше, тобто нижчий показник, тим нижчий імунітет і вищий ризик розвитку різних інфекцій.
Порушення кислотно-лужного балансу
На рівень ph впливає все – від харчування до шкідливих звичок, якість сну та стреси. Чим кислотнішим є ваше тіло, тим складніше імунній системі боротися з хворобами, бактеріями і навіть онкологією.
Коли ми вживаємо багато м'ясних продуктів, солодощів, організм використовує свої внутрішні ресурси лужних мінералів (кальцій, натрій, калій, магній), намагаючись хоч якось урівноважити надлишок кислот.
Поступово організм виснажується, мінерали закінчуються, здоров'я погіршується.
Ознаки порушеного кислотно-лужного балансу:
- запальні процеси в яснах; - патології органів дихання; - млявість, сонливість, втома; - надлишкова вага; - болісні відчуття у суглобах; - алергічні реакції; -проблеми зі шкірою (акне, сухість); - часті ГРВІ; - холодні кінцівки, порушений потік крові; - ламке волосся та нігті; - порушення сну; - часті головні болі; - крихкі кістки; - хвороби нирок та сечового міхура; - патології судин та серця.
Занадто лужне тіло теж не є добре, але лужну дієту рекомендують частіше, як лікувальну. Тут важливий контроль і помірність, тому надлишок лугу теж може викликати хвороби.
Ознаками надто високого рівня лугу в організмі є судоми у м'язах, спазми, дратівливість, поколювання у пальцях ніг чи рук.
Щоб підтримувати рівновагу, рекомендується складати свій раціон у таких пропорціях: 20% продуктів, що окислюють, і 80% олужують.
Важливо: не плутайте кислотно-лужну рівновагу в організмі із кислотністю шлунка. У здоровому шлунку рівень pH кислотний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?