Йдеться про психологічний феномен під назвою розширення часу, через який день для деяких з нас видається нескінченним.
Зміна відчуття часу
Перші кілька місяців карантину через коронавірусну пандемію у 2020 році дуже серйозно вплинули на сприйняття часу, як показало нове дослідження вчених з Норвезького університету науки та технології. Саме час ніби сильно розширився у межах, і щодня тривав як тиждень, а й у деяких людей сталося зворотне і тиждень відчувався, як день. Іншими словами, час втратив будь-який суворий зміст, оскільки люди зіткнулися з його тиском.
Автори дослідження опитали через соціальні мережі 900 осіб про те, як ті сприймали час у перші місяці соціальної ізоляції. Було встановлено, що 65% респондентів зіткнулися з розширенням часу або зміненим станом свідомості, коли час здається дуже уповільненим. 75% зазнали відчуття стиснення часу, коли за добу не вистачало годин. Що молодшим був учасник опитування, то частіше у нього виникало відчуття повільного руху часу.
Хоча отримані дані здаються захоплюючими, вони не є чимось несподіваним. Колективний досвід розширення часу під час пандемії пов'язаний із відчуттям самотності та відсутності позитивних емоцій. Поза пандемією розширення часу також іноді спостерігається. Наприклад, після якихось вкрай неприємних і травмуючих інцидентів, коли людина ледь не йде з життя або переживає психоделічні події. Це дуже цікавий феномен, і значне природне розширення часу спостерігається у дітей, день яких, як здається, тягнеться нескінченно. Чим дорослішими ми стаємо, тим швидше біжить для нас час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Швидка закуска з крекерів і плавлених сирків
Салат з буряком і фетою «Багряний вінок» — рецепт для легкого святкового застілля