Вчені з Китаю заявляють, що частинки мікропластику можуть проникати у легені та печінку.
Мікропластик у легенях
Науковці опублікували результати дослідження, які довели ще одну підступну здатність мікропластику. Ці крихітні частинки пластику довжиною менше 5 мм, здатні вгризатися у клітини печінки та легень. А через це там здійснюються метаболічні зміни, які загрожують серйозними та негативними наслідками для здоров'я. Такі результати експериментів, під час яких в умовах лабораторії клітини печінки та легень людини піддавали впливу мікропластику.
Спостереження показали, що пластик не провокував смерть цих клітин, але їх сильно змінював. І в залежності від кількості клітин, що зазнали цих змін, відбувався і викид активних форм кисню, а також пептидів та амінокислот. Отже, йшлося про порушення критично важливих метаболічних процесів усередині клітин, що призводить до важких наслідків для здоров'я.
Частки мікропластику зараз зустрічаються на нашій планеті всюди від гори Еверест, до віддалених ділянок океанів на зразок Північного та Південного полюса. І цьому не доводиться дивуватися, якщо врахувати, що щороку у водну систему планети викидають 11 млн. метричних тонн пластику, а до 2040 року їх кількість зросте втричі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом