Коли болять нирки, то звідти або виходить пісок, або він вже перетворився на каміння.
камені в нирках
За частотою народження можна виділити 5 основних груп каменів:
1. Оксалатні (або оксалати). Найбільш розповсюджені. Як правило, чорного кольору із відтінком сірого. Мають на своїй поверхні шпильки. Виникають у результаті надлишку солей щавлевої кислоти. Зустрічаються у тих, хто їсть багато щавлю, цитрусових, шпинату, кави та чаю. Подібне каміння практично не розчиняється у воді.
2. Уратні (або урати). Їх колір варіюється від жовтого до всіх відтінків оранжевого кольору. Мають гладку поверхню. Складаються із солей сечової кислоти. Поширені у хворих на подагру, а також проживають у посушливих кліматичних зонах через хронічне зневоднення організму. Їхня відмінна риса — невидимість для променів рентгена.
3. Фосфатні (або фосфати). На вигляд нагадують корали білого кольору. Утворюються із солей фосфорної кислоти. Часто зустрічаються при авітамінозі А і D, а також зайвій вазі.
4. Інфекційні (або струвітні). Світлі за фарбуванням, мають м'яку структуру. Їхнє утворення викликане процесом життєдіяльності деяких видів бактерій. Відмінна риса — вкрай швидке зростання та здатність до рецидивування.
5. Цистинові. Зустрічаються набагато рідше та переважно у молодому віці. Мають жовто-біле забарвлення. Виникають у результаті спадкового порушення всмоктування амінокислоти – цистину.
Але якщо випивати достатньо рідини щодоби, то шанси утворення каміння в нирках значно зменшуються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою