Якщо навчитеся їх помічати, то зможете до такого не доводити.
Тепловим ударом називають патологічний стан, що виникає при загальному перегріванні організму внаслідок порушення терморегуляції.
Довгий час, перебуваючи на вулиці в спеку або в задушливому приміщенні, наше тіло зазнає сильних навантажень. Спочатку організм за допомогою рясного потовиділення намагається зберегти баланс тепла. При цьому втрачається значна кількість води та солей. Кров стає густою, в'язкою, порушується кровообіг та водно-електролітний баланс.
Ще до настання теплового удару організм дає нам зрозуміти, що настає біда. Вже в цей момент треба вживати заходів, інакше не уникнути проблем.
Якщо відчуваєте, що на вулиці дуже спекотно, зайдіть у прохолодне приміщення. Якщо це неможливо, сховайтеся від сонця в тіні. Добре, якщо під рукою виявиться пляшка з водою. Обтираючись або обприскуючи водою, можна знизити температуру тіла. Тому, збираючись на довгу прогулянку у спекотний день, обов'язково візьміть із собою воду.
Безпосередньо тепловий удар розвивається раптово. Перші симптоми – занепад сил, біль голови, нудота, прискорене дихання, тахікардія. Вже на цьому етапі людині потрібна лікарська допомога. Тому, якщо вам чи людині поряд з вами стало погано на спеці, негайно викликайте швидку допомогу.
При тепловому ударі середньої тяжкості у потерпілого спостерігається прискорене дихання, тахікардія, рясне потовиділення. Температура тіла підвищується до 39-40 ° С. Шкіра волога. Можуть відбуватися короткочасні непритомності.
При тяжкій формі теплового удару потерпілий відчуває психомоторне збудження, можуть початися галюцинації. Дихання часте, аритмічне. Шкіра суха, гаряча. Температура вище 40 ° С. Людина може впасти в кому.
Тому щоб такого з вами не трапилося, реагуйте на перші симптоми.