Регулярні заняття спортом важливі для гарного самопочуття, підтримання тонусу та самооцінки, формування гарної фігури. Але що робити, якщо на відвідування спортивного залу немає часу або фінансів? Цілком можливо організувати спортивний зал просто в себе вдома і безкоштовно тренуватися тоді, коли це зручно. Звісно, таке рішення має не лише переваги, а й недоліки. У статті постараємося розібратися, наскільки насправді зручні та ефективні домашні тренування.
Недоліки занять спортом удома
Якщо ви вирішили самостійно тренуватися вдома, слід пам'ятати про такі моменти:
Відсутність спеціального обладнання. У квартирі може поміститися бігова доріжка, орбітрек або велотренажер, але навряд чи вдасться встановити більш громіздке й функціональне обладнання. Тому домашній фітнес матиме обмеження за можливим навантаженням.
Відсутність наставника. В інтернеті можна знайти багато навчальних відео з силових і кардіотренувань. Але всі вони не враховують ваші індивідуальні особливості. Набагато ефективніше було б займатися з тренером, який підбирає для вас саме ті вправи, які вам необхідні. Проте його послугами можна скористатися й у режимі онлайн.
Брак мотивації. Коли ви тренуєтеся в залі, то спостерігаєте за прогресом інших людей, мотивуєтеся їхнім прикладом, прагнете показати тренеру гідні результати. Усе це надихає на те, щоб займатися регулярно й інтенсивно. Якщо ж ви займаєтеся вдома, вам доведеться самостійно знаходити мотивацію.
Складність із дотриманням режиму. Коли ви записані в тренажерний зал, тренування стають невіддільною частиною щоденного розкладу. Але якщо ви займаєтеся вдома, є велика спокуса просто полежати на дивані, подивитися кіно, посерфити в інтернеті. І думки про відпочинок і про те, що тренуватися можна і завтра, дуже часто перемагають.
Переваги домашніх тренувань
У занять спортом удома є й позитивні сторони:
Відсутність конкуренції. У самостійних заняттях ви змагаєтеся тільки з самим собою. Для деяких людей дуже болісно усвідомлювати свою недосконалість на тлі інших. Таким людям краще тренуватися вдома, у своєму власному ритмі.
Економія часу. Навіть якщо зал розташований не так далеко від дому, дорога туди й назад займає певний час. Під час занять удома цей час можна заощадити і витратити більш раціонально.
Самостійне регулювання навантаження. Неможливо досягти великих результатів, якщо не нарощувати навантаження. У залі за це відповідає тренер, який буде постійно змушувати вас робити більше повторень або використовувати більшу вагу. Але якщо ви не прагнете наростити м'язову масу, а займаєтеся для власного задоволення, такий пресинг вам не потрібен. Удома ви самостійно вирішуватимете, чи потрібно вам тренуватися інтенсивніше, чи ні.
Таким чином, домашні тренування мають як позитивні, так і негативні сторони. Тільки ви самі зможете вирішити, що підходить саме вам.