Чимало людей вважають за краще ходити босоніж, адже це начебто покращує здоров'я.
Навколо явища навіть склалася ціла субкультура - барефутинг, що знайшла сотні тисяч адептів по всій земній кулі. У Німеччині, Бельгії та Голландії вже відкрили десятки «парків ходіння босоніж» з різними типами покриттів та ґрунту. У чому ж нарешті причина таких пристрастей і як їх можна адаптувати до умов сучасного життя?
На поверхні стопи розташована велика кількість терморецепторів (точки тепла та холоду). При ходьбі босоніж на підошву впливають трава, земля, галька, цим викликаючи імпульси, що у головний мозок. Ці імпульси регулюють діяльність механізмів внутрішньої секреції, тому подібний масаж ніг здатний принести велику користь організму.
Чергуючи якість поверхонь - тверду, м'яку, колючу, холодну, гарячу і так далі, можна вибірково спрямувати дію на різні фізіологічні процеси. Вже давно відомо, що між ступнями та верхніми дихальними шляхами існує тісний зв'язок: при охолодженні ніг знижується і температура слизової носоглотки, через що незагартована людина може підхопити застуду з нежиттю та кашлем.
Тому краще поступово привчати себе до ходіння босоніж.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Слабкі місця організму дитини за знаком зодіаку
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою