В кожного з нас як мінімум один смартфон, в багатьох окрім новомодного телефону ще й планшет. І з усім цим багатством людина засипає ледь чи не в обмнімку: по телефону говорить перед сном, з планшету читає. А така поведінка грозить вам зайвими кілограмами: детальніше читайте у "Країні здоров'я".
Невисипання - прямий шлях до переїдання
Як виявилось, почуття голоду викликає синє світло, яке виходить від екранів гаджетів, стверджують вчені Північно-Західного Університету Чикаго, які проводили дослідження.
Причому, таке світло випромінюють і смартфони, і планшети, і будь-які інші подібні пристрої в темний час доби.
Згідно з результатами недавнього експерименту, відчуття голоду з'являлося у учасників експерименту вже через 15 хвилин після впливу на них синього світла. Тривав цей ефект протягом двох годин. Причому бажання перекусити виникало навіть у тому випадку, якщо користувач нещодавно вже приймав їжу.
Як зазначив дослідник Іві Ченг, достатньо провести всього три години ввечері зі смартфоном, щоб з'явилося відчуття голоду і порушився метаболізм глюкози.
І це не єдиний небезпечний фактор. Так, у наш час люди все частіше користуються смартфонами і планшетами перед сном. Фахівці Університету Хартфордшира раніше опублікували результати своїх досліджень, в яких повідомлялося, що за рік число британців, які недосипають через гаджети, збільшилася наполовину.
А коли людина не може заснути, вона найчастіше йде саме до холодильника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чим небезпечний стафілокок для дітей?
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою