Здавалось би недостача йоду, але так впливає на організм! Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Сьогодні йододефіцит зафіксовано в усіх регіонах України
Сьогоднішній Японії вдалось уникнути такої шкоди для здоров’я свого населення від аварії на АЕС «Фукусіма-1» саме завдяки відсутності йододефіциту, яка є природною для цих територій. Однак в Україні дефіцит йоду — це природне явище, негативний вплив якого триватиме, якщо нічого не робити.
Під час Чорнобильської катастрофи щитовидні залози українців, які постійно відчували нестачу йоду, поглинули величезну кількість радіоактивного йоду, що потрапив в атмосферу в результаті вибуху. Безліч людей отримали сильне внутрішнє опромінення, результатом якого стало збільшення випадків раку щитовидної залози у 10 разів. Цього не сталося б, якби напередодні вибуху йододефіцит у населення був компенсований постійним вживанням йодованої солі.
Сьогодні йододефіцит зафіксовано в усіх регіонах України. Найефективнішим і водночас найдешевшим засобом його подолання, підтвердженим досвідом 137 країн світу, є масове йодування харчової солі. В Україні цей захід досі масово не впроваджений, попри постійні заклики українських вчених і медиків, а також світової спільноти. При цьому спроби впровадити в якості базової йодопрофілактики інші харчові добавки, в тому числі на основі багатих на йод морських водоростей, є відвертим лобіюванням комерційних інтересів, оскільки вони менш ефективні й дорожчі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі