Французькі дерматологи назвали причину поширення вугрового висипу у жінок, що давно переступили вік статевого дозрівання. Вчені з університету Нанта з'ясували, що прищі амазонок у 25-30-літніх дам викликають часті стреси через робочі моменти. Вони також відзначили, що прищі з'являються навіть у тих панночок, хто не стикався з цією проблемою в підлітковому віці.
Дізнайся, що потрібно для профілактики акне
Прищі амазонок, як і підліткові шкірні захворювання, які в більшості своїй проходять з віком, також викликані гормональними перебудовами в людському організмі. Їхня відмінність від чорних крапок полягає тільки в тому, що з часом вони самі собою не зникають і важко піддаються лікуванню.
Вугровий висип поширений серед жінок 25-30 років. Нантські дослідники з'ясували, що більшість з них майже всю молодість провели, видираючись вгору по кар'єрних сходах. Через постійні стреси на роботі в жіночому організмі вироблявся чоловічий гормон тестостерон. Він повинен глушити нервове збудження.
Між тим, підвищений вміст у крові тестостерону супроводжується посиленим утворенням шкірного сала, який забиває пори і викликає запалення. Так що прищі амазонок вилікувати складніше, ніж підліткові вугрі, - констатують дерматологи, - корінь проблеми знаходиться глибоко під шкірою.
Для профілактики цього захворювання фахівці рекомендують:
1. Дотримуватися режиму (в тому числі правильно харчуватися);
2. Відмовитися від шкідливих звичок (алкоголю, сигарет);
3. Якомога менше нервувати
4. Використовувати косметику для проблемної шкіри;
5. Періодично робити чистку обличчя (у міру забруднення шкіри).
Нагадаємо також, що ефективним засобом від вугрів є горіхи й насіння. Вони містять цинк, який має антисептичну дію і прискорює вироблення колагену і еластину. А вітаміни А, Е і жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, якими також багаті горіхи, зволожують шкіру і захищають її від зовнішнього негативного впливу. Обличчя очищається і виглядає доглянутим.