Дослідження, проведене відділенням нейрохірургії Медичного центру Седарс-Синай, виявило певні ділянки сітківки, які більше схильні до хвороби Альцгеймера, ніж інші.
Діагностика хвороби Альцгеймера
Отримані дані можуть допомогти лікарям передбачити зміни в головному мозку, а також когнітивні порушення, навіть у пацієнтів, у яких спостерігаються початкові ознаки захворювання.
"Ці ознаки можуть з'явитися на дуже ранній стадії прогресування хвороби Альцгеймера, за кілька десятиліть до появи симптомів", - розповідає доктор Майя Корона-Хамаї, доцент кафедри нейрохірургії та біомедичних наук і співавтор дослідження. Виявлення цих ознак може допомогти більш точно діагностувати захворювання, дозволяючи проводити більш раннє і ефективне лікування.
Результати дослідження були представлені в журналі Alzheimer's & Dementia: Diagnosis, Assessment & Disease Monitoring. У випробуванні дослідники використовували неінвазивну техніку, відому як секторне зображення амілоїду сітківки. Потім вони були проаналізовані. Вивчаючи зображення, вчені змогли виявити пацієнтів з підвищеним накопиченням амілоїдного білка в сітківці ока, що означає більш високу ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера або когнітивних порушень.