основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули червонувато-оранжевого кольору, розміру «2», які містять три міні-таблетки заліза фумарату світло-коричневого кольору і одну міні-таблетку кислоти фолієвої жовтого кольору;
склад: 1 капсула містить заліза фумарату 152,10 мг; фолієвої кислоти 0,5 мг;
допомiжнi речовини: лактози моногідрат, полі акрилат дисперсний 30%, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, мікрокристалічна целюлоза, азорубін Е 122, хіноліновий жовтий Е 104, титану діоксид Е 171, желатин.
Форма випуску. Капсули.
Фармакотерапевтична група. Антианемічні засоби. Код АТС B03AD.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Ферретаб комп. – комбінований антианемічний препарат, дія якого обумовлена властивостями компонентів, що входять до його складу.
Заліза фумарат – сіль заліза, необхідна для синтезу гемоглобіну. При застосуванні заліза у вигляді солей відбувається швидке відновлення його дефіциту в організмі, що призводить до поступової регресії клінічних (слабкість, втомлюваність, запаморочення, тахікардія, хворобливість і сухість шкіри) і лабораторних симптомів анемії.
Фолієва кислота необхідна для нормального дозрівання мегабластів і утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амін окислот, нуклеїнових кислот, пуринів і піримідинів, в обміні холіну. При вагітності захищає організм від дії тератогенних чинників.
Препарат сприяє підтриманню і відновленню нормального рівня заліза в крові. Запобігає анемії (у тому числі при вагітності), викидню, передчасним пологам і порушенням розумового розвитку дитини, які можуть спостерігатися при дефіциті заліза і фолієвої кислоти в організмі.
Фармакокінетика.
Після прийому препарату залізо добре абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Біодоступність заліза становить 5 – 35%.
Фолієва кислота абсорбується, в основному, з верхніх відділів ШКТ (дванадцяти палої кишки).
Залізо майже повністю зв`язується з трансфер азами плазми і втягується в процес утворення гемоглобіну, міоглобіну, цитохром оксидази, каталази, пер оксидази або депонується в тканинах організму у вигляді феритину.
Зв`язування фолієвої кислоти з білками плазми – 64%; біо трансформація відбувається в печінці.
Залізо виводиться з організму з фекаліями, сечею і потом.
Фолієва кислота виводиться, головним чином, нирками; частково – через кишечник.
Показання для застосування.
Профілактика та лікування залізо дефіцитних анемій різної етіології (у т. ч. при вагітності, при порушеннях абсорбції заліза з ШКТ, при довготривалих кровотечах, при неповноцінному і незбалансованому харчуванні).
Спосіб застосування та дози.
При профілактиці залізо дефіцитної анемії дорослим призначають по 1 капсулі на добу.
З лікувальною метою дозу препарату збільшують до 2 -3 капсул на добу.
Препарат слід приймати натщесерце, запиваючи достатньою кількістю рідини.
Препарат слід застосовувати протягом 8 – 12 тижнів. Після відновлення рівня заліза, фолієвої кислоти і нормалізації рівня гемоглобіну препарат треба приймати ще протягом 4 тижнів до досягнення оптимального терапевтичного ефекту.
Побічна дія.
Зазвичай препарат переноситься добре, але в окремих випадках можливі реакції з боку шлунково-кишкового тракту: відчуття переповнення шлунка, дискомфорт, нудота, блювання.
Протипоказання.
Не слід призначати препарат при:
захворюваннях, що супроводжуються накопиченням заліза в організмі (а пластична і гемолітична анемія, таласемії, гемосидероз, гемохроматоз);
При передозуванні можливі прояви реакцій побічної дії. Лікування: в першу чергу слід визначити вміст заліза і феритину в сироватці крові. При значному перебільшенні нормальних показників вмісту феритину в сироватці призначають дефероксамин відповідно до рекомендацій щодо дозування від виробника.
Особливості застосування.
Можливе призначення препарату при вагітності і в період лактації за показаннями.
Перед початком терапії препаратом слід визначити вміст заліза та феритину в сироватці крові.
При застосуванні препарату з`являється зафарбовування калу в темний колір, що не має клінічного значення.
На фоні застосування лікарського засобу можливе отримання хибно позитивного результату бензидинової проби.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
При одночасному застосуванні препарату з антацидами погіршується абсорбція заліза, з аскорбіновою кислотою – покращується абсорбція заліза, антибіотиками групи тетрациклінів – порушується абсорбція заліза.
Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла і недоступному для дітей місці, при температурі до 25°С.
Термін придатності – 3 роки.
Умови відпуску. За рецептом.
Упаковка.
По 10 капсул у блістері; по 3 або по 10 блістерів у картонній коробці.