Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Лорвас

Торрент Фармасьютікалс Лтд.


Інструкція



Загальна характеристика:



міжнародна та хімічна назви: indapamide; (RS)-4-хлоро-3-сульфамол-N-(2-метил-2,3-дигідро-1Н-індол-1-іл) бензамід;



основні фізико-хімічні властивості: круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, білого або майже білого кольору;



склад: 1 таблетка містить індапаміду 1,5 мг;



допоміжні речовини: гідроксипропілм етилцелюлоза К 4М, лактози моногідрат, повідон К-30, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, ТRС покриття А.



Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою, пролонгованої дії.



Фармакотерапевтична група. Нетіазидні діуретики з помірно вираженою активністю.



Код АТС С 03В А 11.



Фармакологічні властивості.



Фармакодинаміка. Антигіпертензивний (діуретичний) засіб подібний до тіазидних діуретиків. Індапамід спричиняє зниження тонусу гладеньких м’язів артерій (за рахунок зміни трансмембранного перенесення іонів кальцію, зменшення гіпер чутливості судин до норадреналіну і ангіотензину), що призводить до зниження загального периферичного судинного опору. Індапамід стимулює синтез простагландинів Е2 та І2, які мають судинорозширювальний та гіпотензивний ефекти. Виявляє помірну діуретичну дію, пов’язану з блокуванням реабсорбції іонів натрію, хлору, води і, меншою мірою, іонів калію і магнію. Препарат не порушує метаболізму ліпідів і не має негативного впливу на вуглеводний обмін, не впливає на загальний рівень холестерину, три гліцеридів, знижує рівень фосфатів у крові. Терапевтичний ефект настає через 7 - 8 днів, максимальна дія – через 4 тижні.



Фармакокінетика. Лікарська форма забезпечує поступове рівномірне вивільнення фракції індапаміду в шлунково-кишковому тракті, де він швидко і цілком всмоктується. Максимальна концентрація в крові досягається приблизно через 1 - 2 год після прийому внутрішньо одноразової дози 1,5 мг. При повторному прийманні препарату коливання концентрації індапаміду в плазмі крові в інтервалі між прийманням наступних доз зменшується.



Прийом їжі сповільнює швидкість абсорбції, але не знижує її. Біодоступність становить 93%. Зв'язування з білками плазми приблизно 79%, може сорбуватися еритроцитами. Рівноважний стан встановлюється через 7 днів регулярного приймання. Проникає через гістогематичні бар'єри (у тому числі плацентарний) і в грудне молоко. Піддається біо трансформації у печінці і виводиться у вигляді неактивних метаболітів, в основному нирками – 70%, і через кишечник – 22%. Період напів виведення становить 14 - 24 год.



Фармакокінетичні параметри не змінюються у пацієнтів з нирковою недостатністю. У літніх хворих не спостерігається кумуляції препарату.



Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.



Спосіб застосування та дози. Призначають дорослим краще в ранкові години, по 1 таблетці (1,5 мг), не подрібнюючи, не розжовуючи і запиваючи ½ склянкою води 1 раз на добу. Максимальна добова доза – 1 таблетка (1,5 мг). Збільшення дози препарату підсилює діуретичну дію.



Побічна дія. Гепатотоксична дія – рідко. У поодиноких випадках – гіперкальціємія, гематологічні порушення (тромбоцит опенія, лейкопенія, агранулоцит оз, гемолітична анемія).



З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, запор, сухість у роті; зрідка – панкреатит. У хворих з печінковою недостатністю – енцефалопатія.



З боку центральної нервової системи: запаморочення, астенія, парестезії, головний біль.



Загострення симптомів червоного вовчака.



Алергічні реакції (висипання, свербіж, кропив’янка). Порушення сольового балансу (гіпонатріємія, сухість у роті, спрага, підвищена втомлюваність, слабкість); гіпохлоремія (алкалоз), гіпокаліємія (аритмії, відчуття серцебиття, зміни настрою, судоми, біль у м’язах, нудота, блювання). Порушення сольового балансу – дозозалежні, збільшення рівня сечової кислоти та глюкози в плазмі.



Рідко – анорексія, діарея, головний біль, ортостатична гіпотензія (як наслідок діуретичної дії препарату), порушення сну, диспепсії.



Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату або його компонентів, а також до інших препаратів групи сульфамідів. Декомпенсована форма цукрового діабету, порушення мозкового кровообігу, гіперальдостеронізм, виражені порушення функції печінки та нирок, гіпокаліємія. Вагітність і лактація. Дитячий вік.



Передозування.



Симптоми: нудота, блювання, слабкість, гіпокаліємія, гіпонатріємія, порушення шлунково-кишкових функцій, порушення водно-електролітного балансу. При гострій інтоксикації: гіпотензія, пригнічення дихання, запаморочення, сонливість, поліурія, олігурія до ступеня анурії.



Лікування: специфічного антидоту немає. Необхідно викликати блювання, промити шлунок та обережно відрегулювати водно-електролітний баланс.



Особливості застосування. Перед початком лікування необхідно здійснити лабораторне обстеження, особливо за наявності станів, що супроводжуються порушенням водно-електролітного балансу.



З особливою обережністю призначають препарат хворим з порушеннями функції печінки і нирок. У процесі лікування препаратом необхідний періодичний контроль електролітів у сироватці крові, у зв’язку з можливістю виникнення гіпокаліємії і порушення водно-електролітного балансу. Хворим з гіперурикемією та подагрою, що застосовують Лорвас СР, необхідний періодичний контроль сечової кислоти.



Можливі прояви латентного діабету, а також зміни потреби в інсуліні.



Зниження рівня К+ (≤ 3,4 ммоль) сприяє розвитку аритмій, збільшує токсичність серцевих глікозидів, тому потрібно визначати і коригувати рівень калію особливо у пацієнтів групи ризику з недостатнім харчуванням, з цирозом печінки, з серцевою недостатністю, пацієнтам, які приймають багато ліків. Під час застосування препарату можливі позитивні результати при проведенні допінг-контролю.



У разі необхідності проведення хірургічного втручання слід повідомити анестезіолога щодо лікування Лорвасом СР.



Препарат не порушує психомоторних реакцій, проте необхідна обережність при роботі з авто транспортом та потенційно небезпечними механізмами, за наявності коливань артеріального тиску.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Аміодарон, інші анти аритмічні засоби – при одночасному прийомі – ризик аритмогенної дії, пов’язаної з гіпоксією.



Антикоагулянти (похідні кумарину, індандіону) – при призначенні разом з індапамідом можливе зниження антикоагулянтної дії зазначених засобів.



Серцеві глікозиди (препарати наперстянки) – підвищується ризик інтоксикацій глікозидами.



Потенціювання дії інших антигіпертензивних засобів.



Літій – можливий розвиток інтоксикації, одночасний прийом з індапамідом не рекомендується.



Симпатоміметичні засоби – ослаблення ефективності останніх при призначенні індапаміду.



Йодоконтрастні засоби – ризик розвитку ниркової недостатності.



Препарати астенізол, бепридил, еритроміцин, терфенадин, вінкамін, галофантрин, сультоприд, які сприяють подовженню інтервалу QT, разом з індапамідом сприяють виникненню життєво небезпечних шлуночкових аритмій.



Амфотерицин, глюко- та мінералокортикоїди, проносні засоби можуть посилити ризик розвитку гіпокаліємії.



Інгібітори АПФ під контролем АТ - можливий ризик різкого зниження АТ, особливо після першої дози.



Циклоспорин – ризик розвитку ацидозу.



Системні не стероїдні протизапальні засоби, естрогени – зниження ефективності індапаміду.



Трициклічні антидепресанти – посилення гіпотензивної дії.



Солі кальцію – гіперкальціємія.



Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.



Умови відпуску. За рецептом.



Упаковка. По 10 таблеток у стрипі; по 3 стрипи в картонній упаковці (№ 10 × 3).



Виробник. ТОРРЕНТ ФАРМАСЬЮТІКАЛС Лтд.



TORRENT PHARMACEUTICALS Ltd.



Адреса.



Офіс: Торрент Хауз, Оф Ашрам Роуд, Ахмедабад 380 009, Індія.



Torrent House, Off Ashram Roud, Ahmedabad 380 009, India.



Завод: Indrad-382 721, Dist. Mehsana, India.



Індрад, 382 721. Діст. Мехсана, Індія.





Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus