Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Мерадазол

ВАТ “Фітофарм”


Мерадазол

Код: J01XD03

Протимікробні


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ornidazole; альфа- (хлорметил) -2-метил-5-нітро-1Н-імідазол-1-етанол;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою.

склад: 1 таблетка містить орнідазолу 500 мг;

допоміжні речовини: ядро - целюлоза мікрокристалічна, коповідон (пласдон S-630), натрію крохмальгліколят, крохмаль картопляний, магнію стеарат, кремнію діоксид (аеросил), тальк; оболонка - гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), макрогол (поліетиленгліколь 6000), титану діоксид, тальк.

Форма випуску. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Орнідазол. Код АТС J01X D03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Протипротозойний, антибактеріальний засіб, похідне 5-нітроімідазолу. ДНК-тропний препарат з бактерицидним типом дії і з вибірковою активністю щодо мікроорганізмів, які мають ферментні системи, здатні внутрішньоклітинно відновлювати нітрогрупу з утворенням активних метаболітів. Після проникнення препарату в мікробну клітину відбувається відновлення нітрогрупи під впливом нітроредуктаз мікроорганізму. Продукти відновлення утворюють комплекси з ДНК, викликаючи її деградацію, порушують процеси реплікації і транскрипції ДНК. Крім того, продукти метаболізму препарату мають прямою цитотоксичною дією і порушують процеси клітинного дихання.

Активний відносно Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia intenstinalis, а також щодо деяких анаеробних бактерій (Bacteroides spp., Clostridium spp., Fusobacterium spp.) І анаеробних коків.

Фармакокінетика. При прийомі всередину швидко абсорбується з шлунково-кишкового тракту, біодоступність - 90%. Максимальна концентрація в крові досягається протягом 3 годин після прийому. З білками плазми зв'язується менше 15%. Легко проходить через гістогематичні бар'єри, включаючи гематоенцефалічний. Метаболізується в печінці. Час напіввиведення - близько 13 год. Виводиться в основному у вигляді метаболітів нирками (60 - 70%), кишечником (20 - 25%); близько 5% виводиться в незмінному вигляді нирками.

Показання до застосування. Трихомоніаз, амебіаз (у т. Ч. Амебна дизентерія, позакишкові амебіаз), лямбліоз; профілактика інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, при операціях на ободовій кишці і в гінекології.
Спосіб застосування та дози. Приймати після їжі. При трихомоніазі: дорослим по 0,5 г 2 рази на добу (вранці і ввечері) протягом 5 днів.

При амебної дизентерії: дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг - 1,5 г (3 таблетки) один раз на добу (ввечері); дорослим масою тіла понад 60 кг - по 1,5 г 2 рази на добу (вранці і ввечері). Курс лікування - 3 дні.

При інших формах амебіазу: дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг - по 0,5 г 2 рази на добу (вранці і ввечері). Курс лікування - 5 - 10 днів.

При лямбліозі: дорослим і дітям з масою тіла понад 35 кг - 1,5 г (3 таблетки) один раз на добу (ввечері). Тривалість терапії - 1 - 2 дні.

Для профілактики інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями: по 0,5 - 1 г (1 - 2 таблетки) перед операцією і по 0,5 г 2 рази на добу після операції протягом 3 - 5 днів.

Дітям з масою тіла менше 35 кг рекомендується застосування препарат в іншій лікарській формі.

Побічна дія.

З боку центрально й і периферичної нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор, ригідність, порушення координації рухів, сенсорна або змішана периферична невропатія я.

З боку травної системи: нудота, блювання, діарея.

Протипоказання. Органічні захворювання центрально й нервової системи, вагітність, період годування груддю, підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування.

Симптоми: порушення свідомості, епілептиформні судоми, депресія, периферичний неврит.

Лікування: симптоматична терапія.

Особливості застосування. Препарат слід застосовувати з обережністю у пацієнтів із захворюваннями центрально й нервової системи, при епілепсії, розсіяному склерозі). Зростає ризик розвитку побічних ефектів у дітей; у хворих з ураженням печінки; у осіб, що зловживають алкоголем.

В разі необхідності застосування препарату під час годування груддю слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

При лікуванні трихомоніазу слід обов'язково лікувати обох статевих партнерів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Підсилює дію антикоагулянтів кумаринового ряду, пролонгує міорелаксуючу дію ванкуроніуму. На відміну від інших імідазольних похідних (метронідазол) сумісний з алкоголем (не пригнічує ацетальдегиддегидрогеназу).

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 30 ° С. Термін придатності - 2 роки.

Умови відпуска. За рецептом.

Упаковка. По 10 таблеток в блістері, по 1 або 2 контурній чарунковій упаковки в пачках.

Виробник. ВАТ «Фітофарм».

Адреса. 84500, Україна, Донецька обл., М Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus