Ліки від а до я -
Хвороби -
Калькулятор калорій -
Магнітні бурі -
Дієти -
Очищення організму -
Схуднення -
Молочниця
Геморой -
Лікування -
Косметологія -
Поради -
Інсульт -
Інфаркт -
Діабет -
Варикоз -
Вправи -
Covid-19
Cклад:
діюча речовина: cefixime;
1 таблетка містить цефіксиму тригідрат еквівалентного цефіксиму 100 мг або 200 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аспартам (Е 951), магнію стеарат, ароматизатор банановий сухий, ароматизатор апельсиновий сухий, ароматизатор ванільний сухий; наповнювач FillerAA, що містить целюлозу мікрокристалічну, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілпіролідон. До складу ароматизаторів входить натрію бензоат (Е 211).
Лікарська форма. Таблетки, що диспергуються.
Фармакотерапевтична група.
Антибактеріальні засоби для системного застосування. Цефалоспорини третього покоління. Код АТС J01D D08.
Клінічні характеристики.
Показання.
Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікро організмами:
- в оториноларингологічній практиці: синусит, тонзиліт, фарингіт, середній отит, ангіна;
- інфекції дихальних шляхів: гострий бронхіт та загострення хронічного бронхіту, пневмонія, плеврит;
- інфекції сечовивідних шляхів: цистит, уретрит, пієлонефрит, цервіцит.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого антибіотика цефалоспоринового ряду, або до будь-якого неактивного компонента препарату.
Спосіб застосування та дози.
Дозу встановлюють індивідуально з урахуванням чутливості збудника, складності перебігу захворювання та локалізації інфекції.
Дорослі.
Для дорослих та дітей старше 10 років або з масою тіла більше 50 кг добова доза становить 400 мг (1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу).
Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з нирковою недостатністю. Доза коригується з урахуванням кліренсу креатині ну. У пацієнтів, в яких кліренс креатині ну менше 20 мл/хв, та у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, добова доза не повинна перевищувати 200 мг.
Діти.
Для дітей віком від 5 років з масою тіла менше 50 кг доза призначається з розрахунку 4 мг/кг маси тіла 2 рази на добу або 8 мг/кг маси тіла 1 раз на добу.
Тривалість курсу лікування залежить від показань, визначається індивідуально, звичайно становить 7 днів, але не повинна перевищувати 14 днів.
Таблетку треба розчинити в 2 столових ложках води (близько 30 мл), ретельно перемішавши перед прийомом, або розжувати перед ковтанням. Таблетки краще приймати на початку їди.
Побічні реакції.
З боку травного тракту: сухість у роті, анорексія, диспепсія, нудота, біль у животі, помірна діарея, спазми кишечнику, метеоризм; минуще підвищення рівня трансаміназ печінки та лужної фосфатази, гіпербілірубінемія, жовтяниця, кандидоз травного тракту, дисбактеріоз; в окремих випадках – стоматит, глосит, псевдомембранозний коліт.
З боку системи кровотворення: тромбоцит опенія, лейкопенія, еозинофілі я, нейтропенія, агранулоцит оз; незначні минущі зміни печінкових та ниркових проб.
З боку центральної нервової системи: головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення.
З боку сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит, порушення функції нирок.
Алергічні реакції: свербіж, висипи, кропив’янка, анафілаксія, гарячка, артралгія; в окремих випадках – гіперемія шкіри, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.
Інші: генітальний свербіж, вагініт.
Передозування.
Симптоми: посилення проявів побічних ефектів, особливо з боку травного тракту.
Лікування: промивання шлунка, симптоматична і підтримуюча терапія.
Цефіксим здебільшого не виводиться із циркулюючої крові шляхом гемо- або перитонеального діалізу.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Безпека застосування препарату Цефік у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності. Застосування препарату в період вагітності можливе лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Точно не встановлено, чи проникає цефіксим у грудне молоко, тому його не рекомендується призначати у період годування груддю. Слід прийняти рішення про продовження годування груддю чи припинення застосування препарату Цефік, порівнявши очікувану користь для здоров’я матері з можливим негативним впливом на дитину.
Діти.
Дітям віком до 5 років або з масою тіла менше 12,5 кг рекомендується інша лікарська форма.
Особливості застосування.
Перш ніж призначати Цефік, необхідно з'ясувати, чи спостерігалися раніше у пацієнта реакції гіпер чутливості на цефалоспорини або пеніциліни у зв'язку з перехресною гіперчутливістю b-лактамів.
Цефік з обережністю призначають пацієнтам за наявності в анамнезі кровотеч, захворювань травного тракту, особливо таких, як виразковий коліт, регіональний ентерит або коліт при застосуванні антибіотика, а також при порушенні функції печінки.
Для пацієнтів з порушеною функцією нирок (кліренс креатині ну < 20 мл/хв) варто призначати половину рекомендованої дози для дорослих зі збереженням інтервалу приймання препарату.
Тривалий курс лікування препаратом Цефік може спричинити порушення нормальної флори кишечнику, спалах росту Candida albicans і, як результат, - кандидоз слизової оболонки рота, а також появу стійкості мікро організмів до препарату і розвиток суперінфекції.
За наявності b-гемолітичних стрептококових інфекцій групи А курс лікування має становити не менше 10 діб, щоб запобігти гострій ревматичній гарячці або гломерулонефриту.
У лабораторній діагностиці слід враховувати, що в період прийому препарату Цефік можливі хибно позитивні результати глюкозуричного тесту і реакції Кумбса. Цефалоспорини підвищують токсичність алкоголю, тому при лікуванні цефіксимом не рекомендується вживати алкогольні напої.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Відсутні дані щодо впливу цефіксиму на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Cлід інформувати пацієнтів про такі можливі побічні реакції при застосуванні препарату Цефік: головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При одночасному прийомі препарату Цефік з іншими нефро токсичними препаратами, такими як сильні діуретики, існує потенційна можливість збільшення нефротоксичності, що особливо виявляється у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Рекомендовано контролю вати функцію нирок, якщо пацієнт одночасно з Цефіком лікується аміноглікозидами.
Цефік може взаємодіяти з карбамазепіном, зоокумарином та іншими антикоагулянтами.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Цефіксим - антибіотик третього покоління цефалоспоринів, що характеризується широким спектром антибактеріальної дії. Цефіксим знищує бактерії, порушуючи синтез стінки бактеріальної клітини. Цефіксим вступає у взаємодію з пеніцилін-сполучними протеїнами (ПСП) у цитоплазмі бактеріальної мембрани і ацилює ензими транспепсидази в межах мембрани, порушуючи поперечні зв'язки пептидних ланцюжків, необхідних для зміцнення стінки бактеріальної клітини.
Цефіксим пригнічує ріст і поділ бактеріальних клітин, спричиняє стійку сприйнятливість бактерій і лізис клітини. Особливо сприйнятливими до дії Цефіксиму є бактерії з високою швидкістю поділу.
Цефіксим має високий ступінь стабільності в присутності b-лактамаз (пеніцилін ази і цефалоспоринази), отже, діє проти широкого спектра грам негативних бактерій, включаючи штами, що виробляють пеніцилін азу N.gonorrhoeae і більшість ентеробактерій (Citrobacter, E.Coli, Enterobacter, Klebsiella, Morganella, Proteus, Providencia і Serratia species).
До цефіксиму чутливі Streptococcus pyogenes, S.pneumonia і всі негативні бацили, у тому числі штами H.influenza, M.catarrhalis і N.gonorrhoeae, що виробляють b-лактамазу. Помірно чутливі до цефіксиму бактерії роду Staphylococcus. До цефіксиму стійкі псевдо монади.
Фармакокінетика.
Пероральна абсорбція препарату становить 40–50 % незалежно від прийому їжі, але максимальна концентрація (Cmax) цефіксиму в сироватці крові досягається на 0,8 години швидше при прийомі препарату разом з їжею. Cmax в плазмі крові досягається через 2 – 5 годин. При прийомі препарату в дозі 200 мг Cmax становить 3 мкг/мл, в дозі 400 мг – 4,6 мкг/ мл. Зв’язування з білками плазми крові (в основному з альбумінами) становить 65 %. Період напів виведення з плазми в середньому становить 3 – 4 години. Майже 50 % дози виводиться з сечею в незміненому вигляді протягом доби, приблизно 10 % дози виводиться з жовчю.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки плоско циліндричної круглої форми з плоскою поверхнею зі скошеними краями і рискою, від майже білого до жовто-білого кольору.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі не вище 25 0С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній пачці.
Категорія відпуску.
За рецептом.
Виробник.
‘Акумс Драгс енд Фармасьютікалс Лтд’, Індія.
Місцезнаходження.
19-21, Сектор 6А, І. І. Е., СІДКАЛ, Раніпур, Харідвар, Уттараханд, Індія.
Кількість переглядів: |