Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Тулозин

ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС, Угорщина


Тулозин

Код: G04CA02

Урологічні


Інструкція


Склад.

Діюча речовина: тамсулозин;
склад: 1 капсула містить 0,4 мг тамсулозину гідро хлориду;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, сополімер метакрилової кислоти й етилокрилату, твін 80, триетилцитрат, тальк;
оболонка капсули: желатин, індигокармін, хіноліновий жовтий, титану діоксид.

Лікарська форма. Капсули з модифікованим вивільненням.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при доброякісній гіпертрофії передміхурової залози. Антагоністи альфа-адренорецепторів. Код АТС G04C A02.

Клінічні характеристики

Показання.
Симптоматичне лікування функціональних симптомів доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ).

Протипоказання.
Гіпер чутливість до тамсулозину гідро хлориду або будь-якого іншого компонента препарату. Ортостатична гіпотензія в анамнезі. Тяжка печінкова недостатність.

Спосіб застосування та дози.
Препарат рекомендується застосовувати по 1 капсулі на добу після прийому їжі в один і той же час кожного дня.
Капсулу слід ковтати цілою, не руйнувати і не жувати, оскільки це вплине на кероване вивільнення активної речовини.

Побічні реакції.
З боку ЦНС: часто - запаморочення, сонливість; іноді – головний біль, зниження гостроти зору; рідко - втрата свідомості.
З боку сердцево-судинної системи: іноді – прискорене серцебиття, ортостатична гіпотензія.
З боку системи дихання: іноді - риніт.
З боку системи травлення: іноді – нудота, блювання, діарея, запор.
Шкіра і підшкірні тканини: іноді – висипи на шкірі, свербіж, кропив’янка; рідко – ангіо невротичний набряк.
З боку статевої системи: іноді - ретроградна еякуляція; дуже рідко – пріапізм.

Передозування.
Випадки гострого передозування не описані.
Однак теоретично передозування може спричинити гостру гіпотензію. У такому разі пацієнта слід покласти, щоб відновити артеріальний тиск і нормалізувати частоту серцевих скорочень.
Якщо це не допоможе, слід призначити лікування, яке підтримувало б серцево-судинну систему (збільшення об’єму крові, при необхідності – пресорні препарати).
Слід стежити за функцією нирок і проводити загальну підтримуючу терапію.
Діаліз може бути не ефективним, оскільки тамсулозин дуже міцно зв’язується з білками плазми крові.
Після прийому внутрішньо великих доз препарату, а також якщо після його застосування минуло небагато часу, можна вжити заходів щодо зниження всмоктування препарату, до числа яких відноситься стимуляція блювання або промивання шлунка. Після цього можна дати активоване вугілля і соляний проносний засіб, наприклад, сульфат натрію.

Особливості застосування. Як і при прийомі інших альфа-1 блокаторів, у деяких хворих під час курсу лікування препаратом Тулозин може знизитися артеріальний тиск, що іноді може спричинити втрату свідомості. При появі перших ознак ортостатичної гіпотензії (запаморочення або слабкість) пацієнт повинен сидіти або лежати до зникнення симптомів. До початку курсу лікування препаратом Тулозин пацієнта слід обстежити з метою виключення станів, які можуть спричиняти симптоми, що нагадують ознаки доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Слід провести пальцеве ректальне обстеження, а в разі необхідності - визначення простатоспецифічного антигену (ПСА) до початку лікування і регулярно – під час лікування.
У хворих із вираженою нирковою недостатністю (кліренс креатині ну менше 10 мл/хв.) цей препарат слід застосовувати з обережністю, оскільки ця група пацієнтів не була досліджена.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами
Тулозин може несприятливо впливати на здатність керувати механізмами та транспортними засобами, оскільки він може спричинити сонливість, порушення гостроти зору, запаморочення та втрату свідомості.
Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовується, оскільки Тулозин призначений лише для пацієнтів чоловічої статі.
Застосування у дітей.
Дані про застосування Тулозину у дітей відсутні, тому препарат не застосовують для цієї вікової категорії.
Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Не виявлено лікарських взаємодій при одночасному прийомі тамсулозину з атенололом, еналаприлом, ніфедипіном або теофіліном. Одночасний прийом циметидину спричиняє підвищення рівня тамсулозину в плазмі крові. Однак в обох випадках ці рівні збігаються у межах терапевтично активних рівнів і дозування міняти не слід.
В експериментах in vitro не спостерігалося зміни вільної фракції тамсулозину в плазмі крові людини за наявності діазепаму, трихлорметіазиду, амітриптиліну, диклофенаку, глібенкламіду, симвастатину або варфарину. Також тамсулозин не змінював вільні фракції діазепаму, пропранололу, трихлорметіазиду та хлормадинону.
Дослідження in vitro із застосуванням мікросомальних фракцій печінки (що містять ферментні системи лікарського метаболізму, пов’язані з цитохромом Р450) не виявило взаємодій з амітриптиліном, сальбутамолом, глібенкламідом та фінастеридом на рівні печінкового метаболізму. Однак диклофенак і варфарин можуть підвищити швидкість виведення тамсулозину.
Існує теоретична можливість посилення гіпотензивного ефекту при одночасному прийомі тамсулозину з препаратами, що знижують артеріальний тиск, у тому числі анестетиками та іншими антагоністами альфа-1 адренорецепторів.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Тамсулозин вибірково і конкурентно зв’язується з постсинаптичними альфа-1 рецепторами, зокрема з підтипами альфа-1А та альфа-1D, внаслідок чого настає розслаблення гладких м’язів сечовипускного каналу та передміхурової залози.
Тамсулозин максимально покращує струмінь сечі внаслідок зниження напруження гладких м’язів передміхурової залози та сечовипускного каналу, таким чином усуваючи їх обструкцію.
Препарат також послаблює комплекс симптомів подразнення та обструкції, в яких важливу роль відіграють нестабільність функції сечового міхура і гладких м’язів нижніх відділів сечовипускного тракту. Альфа-1 блокатори можуть знижувати артеріальний тиск унаслідок зниження периферичного опору. При дослідженні тамсулозину не виявлено клінічно значущого зниження артеріального тиску.
При тривалому лікуванні терапевтичний ефект препарату не зменшується.
Тамсулозин значною мірою збільшує термін, протягом якого хірургічне втручання не обов’язкове, і скорочує тривалість катетеризації.
Фармакокінетика.

Всмоктування. Тамсулозин всмоктується в кишечнику і має майже повну біодоступність.
Рівномірність всмоктування зростає, якщо пацієнт кожного дня застосовує Тулозин в один і той же час після прийому їжі.
Одразу після прийому їжі всмоктування тамсулозину знижується.
Для тамсулозину характерна лінійна кінетика.
Після одноразового прийому тамсулозину після їжі його рівень у плазмі крові досягає максимуму приблизно через 6 год. і в рівноважному стані, який настає на 5-й день багаторазового прийому препарату, максимальна концентрація (Сmax) у пацієнтів приблизно на 2/3 перевищує рівень, досягнутий після одноразового прийому. Це було відзначено у літніх пацієнтів, однак такі ж процеси можуть відбуватися і в молодих пацієнтів.
Розподіл. У людини приблизно 99 % тамсулозину зв’язується з білками плазми крові, а об’єм розподілу малий (приблизно 0,2 л/кг).
Біо трансформація.

Тамсулозин незначною мірою зазнає метаболізму першого проходження. Його метаболізм здійснюється повільно. В плазмі крові тамсулозин присутній в основному у вигляді незміненого препарату. Він метаболізується в печінці.
У щурів тамсулозин не спричиняє або майже не спричиняє індукцію мікросомальних ферментів печінки.
При печінковій недостатності уточнення дози не потрібне.
Жоден із метаболітів не є більш активним, ніж вихідна речовина.
Виведення. Тамсулозин і його метаболіти в основному виводяться з сечею, причому приблизно 9% дози виявляється в незмінному вигляді.
Після одноразового прийому тамсулозину після їжі і в рівноважному стані виміряний період напів виведення становив відповідно майже 10 і 13 год.
При порушенні функції нирок дозу препарату коригувати не треба.

Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості:
тверді желатинові капсули з прозорим корпусом і непрозорою кришкою зеленого кольору (17026), які містять білуваті палети.

Термін придатності. 15 місяців.

Умови зберігання. Зберігати при температурі нижче 25 оС в недоступному для дітей місці.

Упаковка. По 10 капсул у блістері, по 1 або 3 блістери в картонній упаковці.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник. ВАТ Фармацевтичний завод ЕГІС.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus