Найчастіше появу меланоми пов'язують з впливом сонячних променів. Але призводити до розвитку хвороби можуть й інші фактори.
Причини розвитку меланоми
Сімейний анамнез. Меланома є типом раку, який передається у спадок. Рак може бути викликаний змінами ДНК, які включають онкоген або виключають гени-супресори пухлин. У людей із сімейним анамнезом меланоми зміни ДНК відбуваються швидко при впливі будь-якого з факторів ризику надмірної дії сонячного світла, куріння тощо.
Куріння. Ця шкідлива звичка негативно позначається на шкірі, змушуючи її втрачати еластичність і мати підвищену схильність до пігментації. Все це відіграє роль у підвищенні схильності до раку шкіри.
Родимки. Якщо у вас з'являються нові родимки на тілі, не ігноруйте їх, вони є одними з перших ознак розвитку раку шкіри. Насправді це аномальне зростання клітин шкіри, яке має насторожувати.
Слабка імунна система. Люди, які приймають імунодепресанти, які перенесли трансплантацію органів або зазнали впливу іонізуючого випромінювання або пестицидів, також потрапляють у категорію високого ризику
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою