Психосоціальні фактори, на зразок низького соціально-економічного статусу, депресії та соціальної ізоляції розвивають серцеву хворобу, довели лікарі. В результаті шестирічного дослідження було встановлено, що самотні жінки мають значно більш високу ймовірність серцево-судинної дисфункції - вони переносили удар в 2,7 рази частіше.
Під соціальною активністю малося на увазі спілкування з друзями, родичами, наявність сексуального партнера або сім'ї. Фахівці кажуть, що самотність і самоізоляція від суспільства призводять не тільки до хронічної депресії, але і підвищують рівні гормонів напруги в крові, дестабілізують артеріальний тиск і тим самим негативно позначаються на серцевому ритмі і здоров'я судин. На думку терапевтів, лікуючим медикам необхідно звертати увагу на психоемоційний стан пацієнток, оскільки завдяки аналізам крові можна запобігти потенційного ризику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як користуватися презервативом: популярні помилкиПсихологи з США кажуть, що навіть недовге перебування подалі від рідних і близьких підвищує кров'яний тиск і послаблює імунну систему людини, тим більше, коли він у віці. Встановлено, що самотні люди частіше страждають безсонням і сильніше схильні до ризику захворювання на слабоумство.