На ідею подібної терапії дослідників з Університету Сієни наштовхнули відомі дані про те, що епіфіз (шишковидна заліза), який регулює циклічні біологічні ритми і реагує на ступінь освітлення, здатний пригнічувати репродуктивну систему. Причому, судячи з усього, його дія реалізується на багатьох рівнях, оскільки рецептори до гормону епіфіза мелатоніну виявлені і в гіпоталамо-гіпофізарної системі, яка контролює фон всіх гормонів, і безпосередньо в статевих залозах.
Крім того, передбачається, що мелатонін збільшує продукцію іншого гормону - пролактину, що може викликати сексуальні розлади. Оскільки мелатонін виробляється в темний час доби, вчені вирішили провести експериментальне лікування яскравим світлом дев'яти чоловіків у віці від 39 до 60 років з порушеннями статевої функції. У шести добровольців спостерігалися розлади статевого збудження, у двох - анафродизія (відсутність статевого потягу), і у одного - розлад оргазму. Учасників експерименту випадковим чином розділили на дві групи, одна з яких отримувала активну світлову терапію, а інша - плацебо світлову терапію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як користуватися презервативом: популярні помилкиЛікування проводили якомога раніше після пробудження, з 7 до 8 години ранку. Через два тижні у трьох з п'яти добровольців, які отримували активну терапію, симптоми захворювання зникли; в групі плацебо зрушень не спостерігалося. Для підтвердження ефективності методу вчені планують приступити до більш масштабного дослідження.