Американські вчені виявили, що велика різниця в довжині сперматозоїдів погіршує здатність до запліднення.
«За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) оцінка здатності до запліднення повинна проводитися з урахуванням різних характеристик сперми.
Однак у більшості випадків вимірюють тільки голівку сперматозоїдів», - говорить Джим Моссман з Браунского університету.
«Нам вдалося довести, що вимірювання інших частин сперматозоїдів, наприклад, хвоста, дозволяє отримати додаткову інформацію про якість сперми».
Суть дослідження
У дослідженні взяли участь 103 чоловіки, у яких взяли зразки сперми. З кожного зразка вчені виділили по 30 сперматозоїдів і виміряли розміри голівки, середньої частини і хвоста.
Також вчені провели оцінку концентрації та рухливості сперматозоїдів - на думку ВООЗ вони вважаються основними показниками здатності до запліднення.
Згідно з отриманими результатами, чим більше сперматозоїди відрізняються між собою по довжині, тим нижче концентрація рухливих сперматозоїдів і тим гірше здатність до запліднення.
Крім того, чим більше середня довжина хвоста, загальна довжина сперматозоїда і співвідношення довжини хвоста до довжини голівки, тим вище концентрація рухливих сперматозоїдів.
«У деяких чоловіків наявність сперматозоїдів з різною довжиною є ознакою порушення процесу їх вироблення - сперматогенезу.
Наше дослідження не дозволяє відповісти на питання, в чому причина порушення сперматогенезу: її належить встановити в ході подальших досліджень», - пояснює Джим Моссман.