Значна кількість хвороб порожнини рота пов'язана з порушенням зубної емалі. Зокрема, через ці порушення підвищується чутливість зубів, а людині стає боляче приймати гарячу або холодну їжу. Зуб зі зруйнованою емаллю набагато швидше руйнується, викликаючи біль і з часом випадаючи з ясен. Британські вчені розробили новий спосіб вирощування мінералізованих матеріалів, які можна використовувати в регенерації твердих тканин на зразок зубної емалі і кісток.
Емаль покриває зовнішню частину зуба, будучи найтвердішою тканиною в тілі, здатною витримувати силу укусу, вплив різних кислотних продуктів і напоїв, а також екстремальні температури. На жаль, на відміну від інших тканин нашого організму, емаль не здатна сама себе регенерувати в тому випадку, якщо вона руйнується або стоншується. Саме тому пошук способів збереження і відновлення емалі вже давно шукають науковці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зміцнити зубну емаль?Емаль допомагає нашим зубам функціонувати більшу частину життя. Дослідження показало, що новий підхід може створювати матеріали з дивовижною точністю, які будуть вести себе абсолютно так само, як і повноцінна зубна емаль. Матеріали можна використовувати в цілому ряді проблем із зубами, включаючи запобігання та лікування карієсу, а також підвищеної чутливості зубів. Спочатку особлива білкова матриця накладається на зовнішню частину зуба. Потім в неї додають мінерали, які природним чином присутні в слині, включаючи кальцій і фосфати, в формі кристалів. Ці кристали і дозволяють емалі почати повторний ріст.