Медики переконані, що це все взаємопов'язано.
Чищення зубів після кожного прийому їжі відіграє важливу роль у збереженні здоров'я. Щоразу, коли зуби вступають у контакт із кислотними речовинами, вони піддаються атаці. Тому зубна емаль втрачає мінерали. Добре, що слина допомагає зубам відбивати цю атаку. Але при повторних атаках слина більше не справляється, і згодом поверхневий шар зубів руйнується.
Окрім їжі, ерозії зубів сприяє кислотність шлункового соку. Він надходить у ротову порожнину через стравохід, особливо у людей, які страждають від шлункового рефлюксу, або тих, хто відчуває часті блювання. Як правило, зруйновані зуби є ознакою серйозних розладів травлення, які супроводжуються навмисним викликом блювання, наприклад, при булімії чи анорексії. Така сама проблема є й у алкоголіків.
Тривале лікування гормональними препаратами, наприклад прийом протизаплідних таблеток, має свою частку провини у виникненні стоматологічних проблем. Крім того, є дослідження, що показують, що захворювання ясен може спричинити передчасні пологи. Під час вагітності рівень прогестерону значно збільшується з другого місяця та спричиняє гінгівіт. Якщо його не лікувати, то він розвивається більш серйозне захворювання – пародонтит, що призводить до втрати зуба.
Підвищений рівень інсуліну, викликаний значною мірою діабетом, також веде до руйнування зубів, хвороб ясен, появи виразок і викликає відчуття сухості в роті. Крім того, проблеми із зубами призводять до чоловічої безплідності.
Тому уважно стежте за власними зубами!