Учені з Манчестерського університету припускають, що знайшли спосіб підвищення ефективності екстракорпорального запліднення. Як вони встановили, в некомфортних умовах розвиваються життєздатні ембріони.
Під час експерименту ембріони щурів піддавали різному стресу, що не небезпечного для їх існування. Наприклад, вчені провокував втрату води. Також вирощувалася контрольна група ембріонів, які розвивалися в сприятливому середовищі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від стресу допоможе позбутись бігУ визначений термін вчені пересаджували ембріони в матку щурам. Виявилося, що ембріони, які піддавалися стресу, на 70% частіше приживаються. Тобто, успішною вагітністю при стресовому впливі закінчувалися майже на дві третини більше процедур, ніж при розвитку ембріона в ідеальних умовах. Що стосується патологій вагітності або пологів, то різниці в групах відзначено не було.
Вчені вважають, що це цікаві дані, але поки не зрозуміло, яким чином розвиток в стресових умовах позначиться на людському ембріоні, а також його подальший розвиток. Проводити ж експеримент за участю добровольців-людей без достатніх даних про наслідки такого розвитку недоцільно.