В небезпечному впливі інфекцій, що виявляються у майбутніх матерів під час вагітності, вчені переконалися, проаналізувавши дані понад 1,7 мільйона дітей.
"Ризик психічних відхилень у дитини помітно вищий, якщо її мати в період виношування лікувалася від інфекцій", - констатували дослідники.
Об'єктом пильного спостереження в новому проекті стали діти, що народилися в Швеції в період з 1973 по 2014 рік. У полі уваги вчених вони перебували доки старшим з них не виповнився 41 рік. Фахівців цікавили всі особливості психічного здоров'я добровольців, починаючи від перших місяців і при дорослішанні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лимони у напоях можуть провокувати інфекціїВрезультаті автори проекту встановили: інфекції у вагітних жінок можуть значно підвищувати ризик народження дітей з психічними відхиленнями
"Якщо в організмі вагітної жінки знаходився цитомегаловірус або вірус герпесу, ризик виникнення аутизму у майбутніх дітей збільшився на 79%, ризик депресії - на 24%", - свідчать підрахунки експертів.
Також дослідження показало, що ризик психічних відхилень у дітей зростав, якщо у жінок було запалення сечовивідних шляхів - інфекція, яка вважається досить нешкідливою.
Вчені висунули гіпотезу, що пояснює зв'язок між інфекціями у вагітних жінок і порушеннями в психіці дітей. На їхню думку, запальні процеси в організмі майбутніх матерів активізують виробництво нейромедіатора серотоніна в плаценті. Збільшення його концентрації негативно впливає на розвиток мозку дитини, що знаходиться в утробі матері.