Більше двох нічних змін на тиждень істотно підвищують ризик викидня. Особливо висока ця небезпека після восьмого тижня вагітності.
Дві і більше нічних зміни на тиждень збільшують ризик викидня у вагітних, як показало дослідження данських учених за участю майже 23 000 майбутніх матерів. Особливо вираженим цей зв'язок був після 8-го тижня вагітності, коли дві і більше нічних змінин на тиждень збільшували ймовірність припинення вагітності на 32%. Відзначимо, що це дослідження було спостереженням, він не довів наявності причини і слідства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хронічна втома: якими можуть бути причини?Однак, існує теорія про те, що штучне освітлення ночами негативно впливає на внутрішні циркадні ритми тіла і призводить до порушення вироблення гормону мелатоніну. А він надзвичайно важливий для підтримки здорової вагітності. Раніше інша група вчених довела, що робота в нічну зміну пов'язана з підвищеним ризиком пухлинних захворювань. З'являються дослідження і про те, що порушення циркадних ритмів тіла, пов'язані з нічними змінами, загрожують людині серцево-судинними недугами і деякими іншими проблемами.
Вся справа в тому, що наш організм призначений для функціонування по природному графіку зміни дня і ночі, тобто для сну в нічну темну пору і неспання в світлий час. Коли ж по внутрішніх циркадних ритмах організм повинен спати, а в реальності він не спить, піддаючись впливу яскравого штучного освітлення, то це негативно впливає на багато фізіологічних процесів.