Дефіцит заліза в організмі або анемія у період вагітності негативно впливають на психіку майбутньої дитини, як показало дослідження за участю близько 300 000 матерів і понад півмільйона дітей, яких вони народили в період з 1987 по 2010 роки. Відзначимо, що анемія - досить поширенийсеред вагітних розлад, і ось тепер його пов'язали з високим коефіцієнтом випадків синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) та інших інтелектуальних порушень у дітей. Втім, вчені підкреслюють, що рівень небезпеки цих розладів у дітей від жінок з анемією до 30-го тижня вагітності нітрохи не меншеий, ніж у тих, у кого анемію діагностують на останніх тижнях вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анемія: що робити з низьким рівнем гемоглобіну?Відзначимо, що залізо відіграє дуже важливу роль у розвитку мозку у малюка, і особливо в період до 30-го тижня, як підкреслюють вчені. Анемією називають зниженою здатність клітин переносити кисень, що найчастіше викликається дефіцитом заліза. Дорослим жінкам, як правило, потрібно 15 мг заліза щодня, хоча їхні потреби на пізніх термінах вагітності можуть зростати, тому що організм використовує залізо для виробництва додаткової кількості крові для дитини.
Статистика показує, що до 20% всіх вагітних в світі страждають від анемії. Приблизно 6% учасниць цього дослідження мали анемію, і менше 1% майбутніх мам зіткнулися з нею в після 31-го тижня вагітності. Автори дослідження брали до уваги інші фактори, які можуть підвищувати ризик анемії, включаючи вік матері. В цілому, доведено, що анемія збільшує ризик розвитку у майбутніх дітей СДУГ і інтелектуальних порушень на 44%.