У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Occupational & Environmental Medicine, вони виявили, що робота не менш двох нічних змін в тиждень може збільшити ризик викидня на наступному тижні приблизно на третину.
Вчені вивчили дані о 22-й 744 вагітних жінок, які працюють в державних службах, в основному в лікарнях Данії. Потім вони зв'язали ці дані з датських національних реєстрів по народженню і госпіталізації в зв'язку з невиношуванням вагітності, щоб дізнатися, як робота в нічний час впливає на ризик викидня в період з 4 по 22 тижні вагітності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше 42 тижнів: чому така вагітність небезпечна?"Вони виявили, що у жінок, які працювали дві або більше нічних змін на попередньому тижні, ймовірність викидня була на 32% вище, ніж у тих, хто не працював жодної нічної зміни на тому ж тижні. Ризик викидня зростав із збільшенням кількості нічних змін в тиждень, а також кількості послідовних нічних змін. Більш того, вони виявили, що ризик викидня збільшився після восьмого тижня вагітності",- пише видання Science Daily.
Для деяких вагітних жінок робота вночі може бути єдиним варіантом. Лікарі пропонують їм кілька способів забезпечити їх здоров'я під час вагітності.
По-перше, важливо дотримуватися регулярний режим сну і уникати зміни денних і нічних змін. По-друге, наявність фіксованого графіка нічної зміни краще, і може бути менш стресовим для організму, ніж робота в чергуються зміни.
Також важливі регулярні огляди в акушера-гінеколога і дотримання всіх рекомендацій, які він дає.