Вчені з Абердинського університету виявили у малюків в утробі матері частки брудного повітря в легенях. Йдеться про речовини, що виділяються в атмосферу через вихлопні гази та труби будинків.
Небезпека брудного повітря для плоду
Історичне за своєю значимістю спостереження продемонструвало, що в ще не народжених дітей у легені проникають частки брудного повітря. Вони також вражають і інші життєво важливі органи плоду, що тільки формується, в перший триместр вагітності. Так, частки вихлопних газів автомобілів здатні проникати через кровообіг мами в плаценту і звідти діставатися різних органів дитини протягом перших 12 тижнів, коли відбувається формування всього організму.
А це означає, що майбутні мами, які живуть у неблагополучних з екологічного погляду регіонах, наражаються на найбільший ризик мертвороження або народження дітей із серйозними проблемами зі здоров'ям. Вчених цікавили наночастинки забрудненого повітря, які називають чорним вуглецем та частинками сажі.
Вперше виявлено докази їх проникнення в органи плоду, що розвиваються, включаючи печінку, легені та мозок. Небезпечні наночастки від вихлопних газів та копалин палива потрапляють у плід через плаценту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен