Насамперед дієтолог Наталя Зубаренко підкреслила, що жирові відкладення в ділянці живота становлять серйозну проблему, яка негативно впливає на здоров'я внутрішніх органів.
Такий тип ожиріння називається абдомінальним, воно відбувається з кількох причин. Так, однією з важливих причин збільшення об'єму живота виступає природне старіння організму (швидкість метаболізму знижується, порушується чутливість до інсуліну), особливо схильні до такого ожиріння жінки в менопаузі та постменопаузі.
Однак гормональний збій може спіткати людину і в ранньому віці. Наприклад, зниження рівня тестостерону, здавалося б чоловічого гормону, до дефіцитного стану негативно впливає на жіночність і призводить до тих самих порушеь в розподілі жиру в різних частинах тіла.
Звісно, вплив має і харчування людини. Жир на животі накопичується при вживанні великої кількості рафінованих вуглеводів, насичених жирів, смаженої їжі за відсутності фізичних навантажень, а також за недостатнього об'єму корисних жирів (оливкова олія, горіхи, риба) у раціоні.
Крім того, не слід списувати з рахунків стреси та недосипання. Під впливом "гормону стресу" збільшується кількість абдомінального жиру. У свою чергу, недостатній час сну не тільки сприймається організмом, як стрес, а й перешкоджає виробленню соматропіну, який, крім іншого, сприяє прискоренню спалювання жиру та заважає його відкладенню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу