Час від часу кожна жінка відчуває біль у сосках. Найчастіше ці відчуття терпимі, але бувають і настільки сильними, що стає вкрай складно вести нормальний спосіб життя. Біль буває настільки інтенсивним, що поширюється в молочну залозу, або навіть в плече. Часто такі болі не свідчать про серйозні проблеми, але буває й інакше. Давай розберемося, які процеси викликають такі неприємності.
Жіночі проблеми
Мастодинія циклічна
Найпоширеніший і знайомий біль - предменструальний. Через різке підвищення пролактину і прогестерону перед місячними, у поєднанні з іншими гормонами, починається затримка води та електролітів в організмі. Ніжні молочні залози також беруть участь у цьому процесі. Набухання тканин викликає здавлювання нервових закінчень і набряклість сосків, що проявляється в больових відчуттях.
Зміна гормонального фону
Часто болі в сосках бувають викликані скачками гормонального фону жінки. Така ситуація може бути викликана низкою причин, серед яких порушення в роботі будь-яких залоз в організмі (щитовидної та ін.), проблеми з наднирковими, нервовою системою або гіпофізом. Також збій гормонів може викликати сильне емоційне потрясіння.
Гормональні контрацептиви
Якщо болі в сосках турбують тебе під час прийому протизаплідних таблеток, то це тривожний знак. Варто проконсультуватися з лікарем, можливо, дозування або самі таблетки тобі не підходять. При появі інших симптомів потрібно призначити УЗД і ряд додаткових аналізів.
Болі при годуванні груддю
На жаль, мало кому з мам вдається уникнути болю в сосках при годуванні. Це найчастіше пов'язано з тими ж гормонами і перебудовою молочних проток. Також біль може викликати неправильне прикладання малюка і невміння мами правильно забрати груди. Сухість шкіри на сосках дозволять усунути спеціальні пом'якшувальні креми для годуючих мам, а заповнити недолік знань про грудне вигодовування допоможе консультація досвідченої акушерки.
Крім усього іншого, болі в сосках можуть бути найпершими ознаками вагітності.
Симптоми, що насторожують
- Поява виділень з сосків, якщо ти не знаходишся в періоді лактації; - Постійний наростаючий біль; - Поява висипу, почервоніння або набряклості навколо ареоли і на молочній залозі; - Зміна форми і кольору соска, поява тріщин і ерозій.
При появі будь-яких з цих ознак радимо тобі негайно звернутися до лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?