Причини запорів під час вагітностіПеред тим, як боротися з запорами, потрібно з'ясувати їх причину. Під час вагітності проблеми з випорожненням виникають через зниження моторики кишечника, гормональних змін в організмі, калорійного харчування, зайвої ваги, недостатньої фізичної активності, неправильного харчування, дефіциту харчових волокон у раціоні.
На пізніх термінах вагітності проблеми з кишечником виникають через великий розмір плода і зсуву внутрішніх органів жінки. У першому триместрі запори провокує підвищення рівня прогестерону і вживання продуктів з високим вмістом заліза і кальцію.
Як позбутися від запору при вагітності?Займатися самолікуванням ні в якому разі не можна! Всі дії та прийом препаратів потрібно погоджувати з фахівцем. Зазвичай причин запору декілька, тому й лікування має бути комплексним. Необхідно переглянути своє харчування, використовувати народні засоби для регулярного спорожнення кишечника, більше рухатися.
Під час вагітності багато лікарських препаратів заборонені, але при сильному запорі без медикаментозного лікування не обійтися. Лікар призначає проносні препарати ("Дюфалак") і ліки для нормалізації мікрофлори ("Ентерожерміна").
Щоб позбутися від запорів і нормалізувати випорожнення кишечника, протягом всієї вагітності необхідно дотримуватися дієти: їсти невеликими порціями трохи рідше 5 разів на день, стежити за складом всіх продуктів. Білки можна їсти вранці і вдень, а вуглеводи ввечері. Не можна забувати і про щоденну норму рідини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який вік та час найкращий для вагітності: висновки вченихНародні засоби від запоруПри вагітності можна користуватися народними засобами від запору, але тільки за дозволом лікаря. Щоб спорожнення кишечника було регулярним, потрібно щодня перед сном випивати склянку теплого молока з чайною ложкою меду.
Від запорів допоможе картопля. Натріть декілька очищених бульб на дрібній тертці, вичавіть з отриманої кашки сік, розбавте його з водою в однакових пропорціях і вживайте по 3 столових ложки засобу перед їжею.
Ще один ефективний і безпечний засіб - компот із сухофруктів. Посилити перистальтику кишечника можна за допомогою печених яблук, нежирного кефіру, моркви й буряка.
При перших симптомах запору потрібно звертатись до лікаря і починати лікування. Непостійне спорожнення кишечника може перерости в хронічну форму і спровокувати геморой.