Неприємні висипання на лобі з'являються набагато частіше, ніж на інших ділянках обличчя, так як в цій області знаходиться багато сальних залоз. Щоб позбутися від висипки, необхідно виявити її причини і підібрати правильне лікування.
Причини висипки на лобі
Встановити точну причину допомагає характер висипки. Це можуть бути ледь помітні дрібні горбки або червоні гнійники з вмістом. Звичайно ж, важливу роль відіграє догляд за шкірою обличчя, тому регулярне умивання з використанням спеціально підібраних засобів дозволить зменшити жирність, яка найчастіше і призводить до появи висипань.
Основними причинами появи висипки на лобі є:
- Неправильний догляд за шкірою обличчя;
- Захворювання жовчного міхура та підшлункової залози;
- Порушення в роботі кишечника;
- Гормональні порушення;
- Вживання жирної, копченої, смаженої, гострої їжі, солодощів;
- Алергічна реакція.
Як правило, для ефективного лікування потрібно здати загальні аналізи крові, сечі, калу, пройти обстеження у різних фахівців.
Як позбутися від висипки на лобі?
Якщо причиною появи висипки стало незбалансоване харчування, слід обмежити вживання продуктів, які призводять до зашлакованості організму. Любителям міцного чаю і кави слід замінити напої на натуральні соки, вітамінізовані морси, відвари лікарських трав і т.д. Для нормалізації роботи кишечника рекомендується щодня натщесерце випивати склянку кефіру або кислого молока, налягати на продукти з великим вмістом клітковини, нежирні сорти м'яса і риби.
При наявності серйозних проблем з кишечником, жовчним міхуром, підшлунковою залозою доцільно звернутися до фахівця-гастроентеролога, який з урахуванням всіх факторів підбере необхідне лікування. Не варто займатися самолікуванням.
Існують поради щодо щоденної гігієни особи:
- Не можна використовувати прострочені засоби;
- У воду для вмивання рекомендується додавати пару крапель лимонного соку для підсушування шкіри;
- Можна протирати обличчя кубиками льоду на основі відвару ромашки, м'яти, подорожника;
- Регулярно накладати маски для підтримки тонусу;
- Допомагають примочки з відвару календули, чистотілу, звіробою.
У період статевого дозрівання висип на лобі - явна ознака гормонального порушення. У цей момент необхідно пояснити підліткові про причину з'явилися проблем на обличчі. Сильні висипання повинні стати приводом для візиту до лікаря, який підбере оптимальні засоби для боротьби з прищами. Наприклад, ефективно усувають вугровий висип "Зінеріт", "Скінорен", "Базірон" та інші препарати.