З подібною проблемою ми постійно стикаємося у багатьох наших пацієнтів, які страждають вугровою хворобою. Регулярно травмуючи шкіру, вони ще більше посилюють свої біди. Не до кінця прибравши гнійник (а на не підготовленій для цього шкірі самій людині зробити це дуже складно), завзяті колупальщики викликають запалення, яке йде в більш глибокі шари шкіри. Прибрати його потім вже набагато складніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна позбутися прищів за допомогою соляріюДо того ж під час частого видавлювання комедонов дратуються рецептори сальних залоз, чутливі до андрогенів, стимулюючим збільшення сальної залози, в якій виникає запалення. По суті, такі пацієнти формують якесь замкнуте, порочне коло: чим частіше вони колупають обличчя, тим сильніше прогресує у них вугрова хвороба, знаходячи важку, затяжну, хронічну форму.
Боротися з цим буває дуже складно: у деяких наших пацієнтів пристрасть до витискування комедонов перетворюється на нав'язливу звичку. Підчас доводиться вдаватися до допомоги легких заспокійливих препаратів, а іноді - і до допомоги психотерапевта. Дуже сподіваюся, що у вашої дочки цей процес зайшов не так далеко. Не тягніть, надішліть її до лікаря-дерматокосметологу! І тоді у вас все вийде.