Вітамінні маски можна робити з будь-яких фруктів і овочів. Сік їх розмішують з мигдальними висівками, пшеничним борошном. Можна змастити шкіру обличчя соком ягід і фруктів, залишаючи сік на обличчі 15-20 хв. І третій спосіб: тонкий шар вати просочити соком і накласти на обличчя у вигляді маски, зверху прикрити паперовою серветкою. Ці маски містять багато вітамінів і вживаються в основному для поліпшення живлення шкіри.
Маска для обличчя
Маски змиваються ватяним тампоном, змоченим в теплій воді, після чого наноситься живильний крем.
Поживна маска з кабачка для обличчя та шиї. З сирих кабачків вирізати тонкі довгі смужки і накласти їх на очищене від косметики обличчя і шию. Через 20 хвилин смужки зняти, а особа обполоснути некип'яченим молоком або водою, пом'якшеною невеликою кількістю бури.
Маски з моркви. Маска з моркви: Натерти моркву на дрібній тертці, змішати з яєчним білком, додати 1 чайну ложку оливкової або персикового масла, трохи крохмалю і покласти на обличчя і шию.
Маски з моркви і сиру. Маска з моркви і сиру: Взяти 1 столову ложку свіжого сиру, 1 столову ложку персикової або оливкової олії, додати трохи молока і морквяного соку, перемішати і нанести на обличчя.
Полунична і сунична маски. Полунична маска: Розрізати навпіл одну або дві ягоди і нанести сік на обличчя і шию, злегка зволожити повіки. Таку ж маску можна зробити і з суниці. Але в цьому випадку ягоди треба роздавити і потім накласти цю кашку на обличчя. З такою маскою треба трохи полежати, інакше вона зісковзне з особи. Обидві живильні маски прекрасно діють на шкіру, пом'якшують її, висвітлюються ластовиння.
Маска з яблук. Очистити яблуко від шкірки і натерти на тертці. Додати 1 столову ложку оливкової олії, молока або сметани. Якщо шкіра жирна, додати 1 яєчний білок.
Маска зі шпинату. Листя нарубати і зварити в несолоної воді або молоці, покласти на марлю, а потім на обличчя і шию. Потім зняти і протерти шкіру лосьйоном. Застосовується при роздратованій шкірі.