Чимало жінок вважає, що не існує особливих правил інтимної гігієни: підмитись, витертись і стежити за чистотою. Однак, цих правил значно більше і вони забезпечать вам чудове самопочуття і відсутність алергій чи інфекцій. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Використовуйте гелі чи креми
1. Підмивання Фахівці заявляють, що підмиватися потрібно як мінімум двічі в день, а в ідеалі - після кожного відвідування туалету. Якщо у вас немає такої можливості, використовуйте спеціальні вологі серветки. Обмивати зовнішні статеві органи слід попередньо вимитими з милом руками без губки в напрямку спереду назад, щоб не занести інфекцію в піхву з області заднього проходу. Не варто витиратися насухо, просто промокніть вологу індивідуальним рушником.
2. Обмиваємо тільки зовнішні статеві органи Є такі особливо педантичні жінки, які обмивають не тільки зовнішню слизову оболонку статевих органів, а й виполіскують піхву за допомогою спринцівки або душа. Цього робити не можна. Спринцювання і ванночки роблять тільки за призначенням лікаря.
3. Використання спеціальних засобів Більшість фахівців говорять про те, що підмивання статевих органів потрібно проводити тільки за допомогою чистої теплої води. Однак при деяких захворюваннях лікар може порадити вам певний засіб для інтимної гігієни: це може бути рідке мило, гель, крем або мус з трав'яними екстрактами (ромашка, алое, звіробій, чебрець та інші трави) або молочною кислотою. Не використовуйте звичайне мило для підмивання. Воно викликає порушення кислотності.
4. Зручна білизна Носіння зручних моделей нижньої білизни з натуральних матеріалів дозволяє ніжній шкірі «дихати». Синтетична білизна, а також улюблені деякими дівчатами труси-стринги нерідко стають причиною багатьох інших гінекологічних захворювань. Міняти нижню білизну слід щодня.
5. Щоденні прокладки Щоденні прокладки можуть стати причиною проблем з інтимною гігієною. Щоб цього не сталося, їх потрібно міняти після кожного відвідування туалету. Крім того, вибирайте прокладки без додаткового аромату: хімічні ароматизатори нерідко стають причинами алергічних реакцій і грибкових захворювань.
6. Басейни і водойми Після відвідин басейну або купання в водоймах довго не перебувайте у вологому купальнику, адже вологість - це ідеальне середовище для розмноження хвороботворних бактерій. Після виходу з води відразу ж надіньте суху чисту білизну.
7. Депіляція Використовуйте тільки одноразові леза, щоб не занести інфекцію. Після депіляції підмийтеся теплою водою з використанням засобу для інтимної гігієни. Крім того, уважно підбирайте для себе креми для гоління: на деякі з них (особливо на парфумовані) у багатьох жінок часто виникає алергія в області слизових оболонок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Ніжний курячий паштет за 14 хвилин
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі