Трішки посиділи на холодній землі чи бетоні, одягли ввечері босоніжки замість балеток чи кедів і ось він, цистит. Чому ж він так легко розвивається і як вилікувати недугу? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Зверніться до лікаря
У більшості випадків провокатором циститу є кишкова паличка Escherichia coli. Це захворювання також може спровокувати стафілокок, стрептокок та інші умовно-патогенні бактерії, грибки. Хоча вони присутні і в тілі здорової людини, при ослабленому імунітеті, потрапляючи в сечовий міхур, починають активно розмножуватися.
Появі циститу сприяють такі фактори, як переохолодження або авітаміноз. Пошкодження стінок сечового міхура через тривалу «переповненість» ідеально підходить до прикріплення бактерій і розростання цілих «колоній».
Крім того, інфекційний цистит нерідко виникає у тих людей, які ведуть активне статеве життя і нехтують ретельним дотриманням гігієни статевих органів.
Цистит – проблема швидше жіноча. Це пов’язано з анатомічною будовою сечостатевої системи: жіноча уретра значно коротше та ширше, тому проникнення шкідливих мікроорганізмів відбувається з більшою ймовірністю.
Ознаки циститу досить неприємні, оскільки доставляють сильний дискомфорт у вигляді частих позивів до сечовипускання, що супроводжуються болями і різями. При цьому відчуття спорожнення сечового міхура не відбувається, а в гострій формі можлива слабкість та підвищена температура тіла.
Якщо все-таки вас наздогнав цистит Перш ніж приступити до лікування циститу, слід підібрати правильні медикаменти. Для цього необхідно пройти діагностичні дослідження: клінічний аналіз і аналіз сечі.
Якщо ж цистит проходить виражено, і супутні його симптоми не дають вам сил дочекатися результатів аналізів, лікар призначить вам антибіотик широкого дії для боротьби з інфекцією сечового міхура.
Поряд з антибіотиками лікар зазвичай призначає рослинні лікарські препарати, що знімають неприємні відчуття запалення (містять екстракт хвоща або мучниці), а також журавлинний морс, містить у собі особливі речовини – проантоцианідіни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому добре бути старшою дитиною?
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини