Мастопатія – це доброякісне захворювання молочної залози, що виявляється в патологічному розростанні її сполучної тканини. Виникає хвороба на тлі гормонального дисбалансу в організмі жінки. Мастопатія значно впливає на самопочуття багатьох жінок, а в ряді випадків може привести до виникнення захворювання - раку молочної залози.
мастопатія
Причини виникнення:
• гормональний дисбаланс (порушення функції яєчників); • запальні захворювання жіночої статевої сфери; • статеві інфекції; • аборти; • відмова від годування грудьми; • стреси. • Доброякісні зміни молочних залоз включають різні за клінічними характеристиками процеси.
Стадії:
Початкова стадія розвитку мастопатії називається дифузною мастопатією. Захворювання починається з розростання сполучної тканини, при цьому утворюються дрібні вузлики. Основним її проявом є болючість молочної залози, яка виникає перед менструацією і стихає при її початку, а також періодично з'являються кулясті ущільнення у верхній частині грудей. Нерідко жінки ігнорують ці симптоми, роками не звертаючись до лікаря. І роблять небезпечну помилку, так як саме на ранній стадії мастопатія добре піддається консервативному лікуванню.
При подальшому розвитку хвороби в тканини молочної залози утворюються щільні вузли розміром від горошини до волоського горіха. Ця форма мастопатії називається вузловою. Болі в грудях при цьому стають більш інтенсивними, можуть віддавати в плече, пахвову западину. Часом болісно найменший дотик до грудей. З соска можливе виділення молозива, кров'янистої або прозорої рідини. При обмацуванні грудей легко визначається дольчатость або зернистість тканин. На цій стадії захворювання біль і зміни залози не зникають з початком менструації
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою