Дивертикульоз товстої кишки - це набуте захворювання. Вважається, що в його основі лежить порушення перистальтики, яке веде до появи ділянок з високим внутріпросвітним тиском, що проштовхує слизову оболонку через підслизовий і м'язовий шари. Це відбувається у відносно слабких місцях, де в циркулярний м'яз виходять кровоносні судини.
Порушення перистальтики може бути через часте проходження малих обсягів калових мас з низьким вмістом неперетравлених залишків їжі. Як циркулярні, так і поздовжні м'язові пучки зазвичай при цьому гіпертрофуються, що веде до потовщення і вкорочення товстої кишки. Дивертикули і м'язова гіпертрофія найбільш часто спостерігаються в сигмовидній кишці. У людей до 30 років дивертикульоз спостерігається дуже рідко, але його можливість збільшується з віком, і до 50 років до 30% населення має дивертикули товстої кишки. Частота цієї патології у чоловіків і у жінок однакова.
дивертикульоз
Клінічна картина
Більшість пацієнтів з дивертикульозом не пред'являють жодних скарг. При неускладненій дивертикулярній хворобі може спостерігатися порушення калу, часто супроводжується болями типу кольок, метеоризмом і почуттям розпирання в животі. Ці симптоми іноді складно відрізнити від синдрому роздратованої кишки.
Гострий дивертикульоз характеризується болями в лівій здухвинній ямці. Зазвичай при цьому присутні ознаки гострого запалення, а саме: тахікардія, лихоманка, місцеві перитонеальні явища і лейкоцитоз. Перфорація запаленого дивертикулу може призводити до абсцедування. У таких хворих нерідко спостерігається лихоманка і хвороблива маса в ураженій області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою