Альвеококоз - захворювання, при якому личинки паразита Alveococcus multilocularis вражають переважно тканини печінки.Ми розповімо про шляхи зараження та ознаки цієї хвороби.
Шляхи зараження
Альвеококоз в природі розповсюджений не повсюдно, це осередкове захворювання. Стрічковий черв'як альвеококк в дорослому стані має довжину близько 2 мм і живе в кишечнику основних господарів - собак, кішок, лисиць. Ці тварини заражаються при поїданні заражених мишей, проміжних господарів паразита, в організмі яких він проходить стадію личинки. Дорослий гельмінт виділяє яйця, онкоспори, які виходять з калом м'ясоїдних тварин і потрапляють на траву, насіння рослин. Разом з рослинною їжею і водою вони надходять в організм гризунів.
Ознаки
Людина заражається, вживаючи немиті лісові ягоди, некип'ячену воду з відкритих джерел, при знятті і виготовленням шкурок тварин, а також при спілкуванні з домашніми улюбленцями, на шерсті яких можуть бути яйця альвеококка. Личинка гельмінта виходить з яйця і проникає через стінку кишечника в кров, звідки по венозній системі потрапляє в печінку, де і починає рости. Личинки утворюють безліч дрібних бульбашок розміром до 0,3 мм. На відміну від ехінокока, який утворює одиночну округлу кісту з щільною оболонкою, альвеококкоз розростається назовні, проникаючи в навколишні тканини по ходу дрібних судин. Бульбашки альвеококка можуть розриватися і проникати в кров, що призводить до утворення метастазів (відсіву) в печінці та інших органах (легені, головний мозок). Часто захворювання виявляється тільки під час УЗД печінки. При тривалому перебігу хвороби з'являються скарги на тяжкість в правому підребер'ї, слабкість, відсутність апетиту, зниження ваги.