Думки фахівців щодо нормального кількості сечовипускань на добу у здорової людини різняться. В середньому кожна людина відвідує туалет 6-10 разів за добу, при цьому він може без особливих зусиль контролювати процес сечовипускання. Вважається, що якщо частота позивів до сечовипускання перевищує 10 разів на добу, то це привід звернути увагу на стан свого організму.
Захворювання нирок і сечовивідних шляхів
Найчастіше причиною збільшення кількості позовів до сечовипускання є інфекційні запальні захворювання сечовивідних шляхів, які у жінок діагностуються в 3 рази частіше, ніж у чоловіків. Це пов'язано з особливостями анатомічної будови сечостатевої системи, у жінок сечовипускальний канал коротше і ширше, ніж у представників сильної статі, тому інфекції легше проникнути в сечовивідні шляхи.
пієлонефрит
За характером перебігу виділяють гострий і хронічний пієлонефрит. Почастішання сечовипускання зазвичай є симптомом хронічної форми захворювання. Крім того жінку турбують тупі ниючі болі в поперековій ділянці, що посилюються в холодну або сиру погоду. При прогресуванні хвороби, особливо при двосторонньому ураженні нирок, у пацієнток розвивається артеріальна гіпертензія. При загостренні захворювання спостерігається клінічна картина гострого пієлонефриту. У хворих різко підвищується температура тіла до 39-40 С, з'являється озноб, сильна слабкість, нудота, іноді блювота. Болі в попереку посилюються, в сечі з'являється домішка гною і крові. Лікування хронічного пієлонефриту тривалий, призначається тільки лікарем. Пацієнтам необхідний тривалий курс антибактеріальної терапії, що поєднується з прийомом ниркових трав'яних зборів, спазмолітиків і знеболюючих препаратів. Якщо має місце порушення відтоку сечі, то відновлення нормального випорожнення сечового міхура є однією з найважливіших задач в лікуванні. Крім того, пацієнткам показано санаторно-курортне лікування.
цистит
Прискорене сечовипускання, що супроводжується відчуттям печіння і різями в уретрі, - одна з ознак циститу. Крім того жінку може турбувати відчуття неповного випорожнення сечового міхура і нетримання сечі в момент виникнення позиву до сечовипускання. Температура тіла зазвичай залишається в нормальних межах, але може і незначно підвищуватися до 37,5 С. Помутніння сечі і поява в ній домішки крові говорить про розпочаті ускладненнях. При своєчасному лікуванні цистит зазвичай виліковується. Пацієнткам призначається антибактеріальна терапія, натуральні препарати, які мають протимікробних і протизапальною дією, спазмолітики і анальгетики. Хворим рекомендується багато пити, особливо корисні журавлинний і брусничний морси, і ниркові чаї. З фізіотерапевтичних методів лікування можна виділити іонофорез.
уретрит
Почастішання позовів до сечовипускання - одна зі скарг пацієнток, хворих уретритом. Крім цього, жінку турбують болі, свербіння і печіння в уретрі під час сечовипускання (особливо на початку), слизові виділення з уретри. Уретрит практично ніколи не супроводжується загальними ознаками інтоксикації і нерідко протікає з незначними симптомами. Проте, самостійно захворювання не виліковується, тому навіть при слабо виражених симптомах слід звернутися до лікаря. Лікування уретриту у жінок включає в себе кілька етапів. В першу чергу необхідно усунення інфекційного процесу в уретрі, для чого пацієнткам призначається короткий курс антибактеріальної терапії. Другий етап - відновлення нормального складу мікрофлори піхви. У всіх випадках пацієнткам необхідна терапія, спрямована на зміцнення імунітету.