Андрогенна алопеція - захворювання, обумовлене порушенням гормонального фону в організмі, а саме підвищенням рівня андрогенів (чоловічих статевих гормонів), в результаті чого виникає посилене випадіння волосся. Ця форма облисіння найбільш поширена у чоловіків , але нерідко це захворювання страждають і жінки. Хвороба може початися в будь-якому віці.
алопеція
Причини андрогенної алопеції у жінок: Андрогенна алопеція виникає у жінок з наступних причин: хвороби ендокринної системи; наявність пухлин, що продукують чоловічі статеві гормони; прийом деяких лікарських препаратів ( кортикостероїди , антидепресанти, стероїди і ін.); гінекологічні патології ( полікістоз яєчників ); перебудова гормонального фону в період менопаузи (зниження рівня жіночих статевих гормонів).
Спадкова схильність не є фактором ризику при андрогенної алопеції, на відміну від андрогенетичної, тому не слід узагальнювати ці два терміни. Проте багато авторів не проводять чіткої межі між ними, так як симптоми цих двох форм облисіння однакові. При андрогенетичної формі алопеції має місце генетична схильність до цього захворювання. В даному випадку рівень чоловічих статевих гормонів в жіночому організмі зазвичай не перевищує норму. У даній ситуації має місце підвищення чутливості волосяних фолікулів до андрогенів, в результаті чого в них порушуються білковосинтетичні процеси, що забезпечують нормальний ріст волосся. В результаті волосяні фолікули виробляють тонкі і короткі, так зване пушкове волосся.
Діагностика і лікування андрогенної алопеції
Для підтвердження діагнозу необхідно обстеження, що включає в себе визначення рівня статевих гормонів і гормонів щитовидної залози. Крім того лікар виконує мікроскопію волосяних фолікулів (в тім'яній і лобової областях вони виглядають дистрофічними, а в потиличній області - здоровими) і фототріхограмма.
Лікування зазвичай призначається комплексне, що поєднує в собі медикаментозну терапію, фізіотерапевтичні та косметологічні процедури. Якщо вдалося встановити причину розвитку андрогенної алопеції у жінки, то, в першу чергу, призначається патогенетичне лікування, спрямоване на лікування захворювання, що викликало гормональний дисбаланс. При усуненні причини волосся зазвичай починають рости знову. Корекція гормонального фону проводиться з використанням гормональних та інших препаратів. Така антиандрогенна терапія зазвичай сприяє зупинці випадіння та потоншення волосся, проте відновити колишню густоту шевелюри не допоможе. Тому одночасно застосовуються неспецифічні методи лікування, які використовуються при лікуванні будь-яких інших видів облисіння, спрямовані на стимуляцію росту волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою