Ви давно мрієте про розкішне волосся, яке б не сіклося і не випадало. Відкриємо вам простий секрет: регулярно включайте в свій раціон горіхи, яйця, сою, моркву, горошок і квасолю, печінку риб і тварин, вершкове масло, крупи, халву, свіжі овочі і фрукти - прекрасне волосся вам гарантовано.
До вітамінів для волосся необхідно віднести вітаміни групи В, вітаміни А, Е, і С.
Вітамін А (ретинол) відновлює структуру волосся, надає еластичність. Особливо він корисний при сухому ламкому волоссі. Вітамін А в готовому вигляді міститься в печінці риб, вершковому маслі, яєчному жовтку. У рослинах міститься бета-каротин, з якого в організмі утворюється вітамін А. Багатий джерело бета-каротину - зелені і жовті овочі та фрукти. Наприклад, курага, морква, горобина, ожина, агрус. Так як вітамін А жиророзчинний, то ці продукти краще вживати з олією.Зловживання вітаміном А може привести до випадання волосся. Вітаміни групи В додають волоссю міцність і блиск, запобігають зайву жирність волосся:
вітамін В1 (тіамін) і В12 (ціанокобаламін) прискорюють ріст волосся, покращують їх зовнішній вигляд;
вітамін В2 (рибофлавін) допомагає зберегти волосся здоровим,
вітамін В8 (інозитол) перешкоджає випаданню волосся,
вітамін B5 (пантотенова кислота) і B3 (ніацин) - найважливіші речовини, необхідні для росту волосяного фолікула.
вітамін В9 (фолієва кислота), оберігає від сивини, допомагає при облисінні.
Заповнити дефіцит вітаміну В1, допоможуть каші з різних круп (по можливості неочищених), житній та пшеничний хліб грубого помелу, насіння. Вітамін В2 міститься в нирках і печінці тварин, яйцях, пиві, вітамін В6 - в крупах, халві, горіхах.Щоб зупинити випадіння волосся, можна приймати вітамінні добавки, проте з обережністю. За результатами дослідження, прийом вітаміну В6 у великій кількості стимулює ріст волосся у чоловіків, а дефіцит фолієвої кислоти викликає повне облисіння.Натуральні джерела вітамінів групи В: горіхи, яйця, соя, морква, горошок і квасоля.
Біотин (вітамін Н) також дуже важливий для структури і зростання волосся.Джерела біотину: геркулес, соя, сочевиця, боби, волоський горіхи, коричневий рис і пивні дріжджі.Біотин також входить до складу деяких шампунів, які рекомендують використовувати для прискорення росту волосся.Біотин міститься у великій кількості продуктів: булгур (продукт з обробленої пшениці), зеленому горошку, сочевиці, волоських горіхах, насінні соняшнику, сої, злаках, пивних дріжджах і коричневому рисі. Інозит також дуже важливий для здоров'я волосся. Щоб прискорить ріст волосся, приймайте 100 міліграмів інозиту двічі в день.
Вітамін Е. Основна функція вітаміну E (токоферол) - перенесення кисню крові і поліпшення кровообігу в шкірі голови. Вітамін E зміцнює імунну систему організму і таким чином покращує здоров'я волосся. Саме тому вітамін E вважається вітаміном, що відповідає за ріст (або випадання) волосся. Добова потреба організму у вітаміні Е становить 10 - 30 міліграмів. Вітамін Е також жиророзчинний вітамін, він міститься в горіхах, соняшниковій олії, насінні.
Вітамін C (аскорбінова кислота) також можна вважати вітаміном, що відповідає за ріст і випадання волосся, оскільки він стимулює кровообіг в шкірі голови і покращує функції капілярів, по яких кров надходить до волосяних фолікулів, зміцнює стінки кровоносних судин, захищає цибулини волосся від руйнування і сприяє засвоєнню заліза. Вітамін С міститься в капусті (особливо в квашеної), шипшині, болгарському перці, чорній смородині, цитрусових. Максимальну добову споживання вітаміну С становить 5,000 міліграмів.