Ерозія шийки матки вражає два відсотки жінок в нашій країні. При цьому мало хто з жінок до кінця розуміє, які саме процеси приховують під цим діагнозом.
ерозія
Шийка пов'язує матку з піхвою. По суті, це прямий доступ до порожнини матки. Вона прекрасно проглядається з допомогою гінекологічного дзеркала. Однак, деякі процеси не можна побачити очима. Тому для визначення ерозії шийки матки нерідко користуються мікроскопом. Поверхня шийки встелена багатошаровим плоским епітелієм, а цервікальному каналі розташовується циліндрично.
Якщо патології немає, то межа між двома епітеліями розташовується на вагінальній частині шийки. Якщо ж спостерігається ерозія, межа йде ближче до цервікального каналу.
Трапляється, що лікарі не можуть точно поставити діагноз - ерозія. Чому? Швидше за все, вони бачать зміщення кордону між шарами епітелію і його пошкодження, не викликані ерозією.
Причини подібного явища можуть бути наступними: 1. Інфекція в піхві. Вплив патогенних мікроорганізмів. 2. Занадто швидкі пологи, які привели до деформації матки. Вона немов вивернулася. 3. Пошкодження епітелію в результаті хімічного впливу. Наприклад, при спринцюванні за допомогою сперміцидів.
Ерозія - це ушкодження епітелію. Однак, слід розуміти, що справжньою ерозією вважається лише повне руйнування тканини. Тобто, якщо є ділянка шийки матки без епітелію, то можна говорити про справжню ерозію. Подібна форма ерозії зустрічається вкрай рідко. Найчастіше причина такої ерозії - механічна травма. Подібні явища можна спостерігати після абортів і при сифілісі. Виходить, що всі інші види ерозії можна сміливо називати псевдоерозіями. Більш того, у десяти - дванадцяти відсотків жінок спостерігається патологія розвитку епітелію зі зміщенням його межі. Це вроджені зміни. Лікувати їх безглуздо, так як лікування ніколи не настане. Для конкретної жінки це норма, тому вона буде просто постійно спостерігатися у спеціаліста.