Кожному знайомий "неповторний" запах березового дьогтю. Але крім свого аромату, відома і користь дігтярного мила для волосся. Дьоготь володіє кератопластичною, протизапальною, антисептичною, підсушуючою дією. Миття волосся дігттярним милом застосовують для лікування лупи, випадання волосся, грибка, свербіння і себореї шкіри голови, а також для прискорення росту волосся. Неприємний запах не єдиний недоік мила, ним потрібно користуватися обережно.
мило
Існує величезна кількість дігтярних шампунів для волосся, які можна купити як в аптеці, так і в звичайних магазинах, адже березовий дьоготь це дуже ефективний старовинний народний засіб для догляду за волоссям.Вони не володіють таким різким запахом, як інші засоби з дьогтем. Дуже добре підходять і жирному, і сухому волоссю, схильному до появи лупи, але не всі з них рекомендуються для постійного застосування.
Дьоготь в чистому вигляді також можна купити в аптеці і застосовувати в складі масок, якщо ви зневірилися в пошуку засобів від лупи або хочете прискорити ріст волосся і запах вас не зупинить, а він дійсно дуже сильний. Варто дотримуватися певних правил у користуванні дьогтем.
По-перше, при приготуванні маски можна усамітнитися - на балконі або у ванній, щоб не випробовувати органи нюху домочадців.По-друге, досить кількох крапель дьогтю при додаванні в маску, максимум 1 мл, 1/5 чайної ложки. Не вірте ні в якому разі сайтам з рецептами масок, де пропонується використовувати 1-2 столових ложки дьогтю.По-третє, його потрібно добре змити, намилюючи голову 2-3 рази, і обполоснути водою з соком лимона або оцтом. Для того щоб перебити запах, можна скористатися бальзамом або кондиціонером.
Варіанти масок для волосся з дьогтем:
-50 грамів горілки, 15 грамів касторової або реп'яхової олії, кілька крапель дьогтю. -Яєчний жовток, чайна ложка касторової олії, чайна ложка оливкової олії, чайна ложка меду, чайна ложка горілки і кілька крапель дьогтю. -Можна додати пару крапель дьогтю в маску з безбарвної хни. Не можна використовувати маски з дьогтем тривалий час. Тільки короткими курсами з 6-8 масок два рази в рік. Справа в тому, що дьоготь містить феноли, які токсичні для організму, саме тому з дьогтем слід поводитися обережно.Крім того, він сушить волосся.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою