Багато з нас знайомі з інформацією про те, що деякі тварини здатні надавати позитивний вплив на здоров'я людини, попереджаючи розвиток різних захворювань. Про цю цікаву їх здатності знали ще наші предки. У Стародавньому Єгипті кішка вважалася священною твариною. Єгиптяни були впевнені не тільки в тому, що ця тварина може брати участь в одужанні, але і наділяли її надприродними здібностями і ставилися до кішок, як до божеств. Змії не дарма стали символом медицини: їх отрута використовується лікарями і понині і застосовувався для лікування захворювань з давніх часів. У Стародавній Греції вважали, що бог лікування Асклепій завжди з'являється до хворих людей в образі пса, який зализує рани, а християни часто зображували святих разом з їх незмінними супутниками, собаками. Згідно з легендою ці тварини позбавляли своїх господарів від хвороб.
Зоотерапія (анімалотерапія) стала самостійною методикою лікування тільки в середині XX століття. Багато дослідників присвячували свої праці вивченню феноменальних здібностей різних тварин, і деякі з них були підтверджені. Сьогодні здатність тварин надавати позитивний вплив на здоров'я людини визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я, і зоотерапія набирає обертів у всьому світі. За спостереженнями багатьох дослідників і вчених, спілкування з кішками та собаками сприяє збільшенню тривалості життя на 5 років і зниження рівня холестерину в крові, їзда на конях допомагає людям з нервовими і психічними захворюваннями, а спостереження за акваріумними рибками усуває депресивні стани, сприяє підвищенню рівня інтелекту і полегшення дихання при захворюваннях верхніх і нижніх дихальних шляхів.
1.Кішки
Про здібності кішок лікувати різні недуги відомо практично кожному. Вони живуть у багатьох будинках, і вчені одностайні в думці, що спілкування з ними допомагає людям справлятися з депресивними станами, неврозом, мігренню, дратівливістю, безсонням, маніями і розумовими порушеннями, з грипом, пневмоніями, гастритом і виразкою шлунка. Навіть півгодинне спілкування з кішкою сприяє нормалізації показників артеріального тиску і серцевого ритму, а проживання кішки в будинку стає відмінною заходом профілактики інсультів і інфарктів. Крім цього, фелінотерапія може сприяти одужанню при патології ендокринної, кістково-м'язової, опорно-рухової та репродуктивної систем. Спілкування з кішками дозволяє подолати наркотичну та алкогольну залежність. Муркотіння цього домашнього вихованця сприяє зменшенню больових відчуттів, надає протизапальний ефект і викликає більш швидку регенерацію м'язової, кісткової тканин і зв'язок. Деяких фахівці вважають, що кішки краще справляються з патологіями нервової системи і захворюваннями внутрішніх органів, а коти в більшій мірі допомагають лікувати захворювання хребта і суглобів.
2.Собаки
Каністерапія вже багато років використовується для лікування дітей з ДЦП, синдромом гіперактивності, епілепсію, аутизм, затримкою психічного розвитку, хворобою Дауна та заїканням. У присутності собаки їм легше адаптуватися в соціумі, засвоювати і розвивати рухові і мовні навички. Ці активні і доброзичливі тварини рятують людини від психоемоційного перенапруження, депресій і головних болей. У присутності пса легше переносяться розумові та інтелектуальні навантаження, а їх висока здатність до навчання допомагає їм ставати відмінними помічниками для людей з обмеженими можливостями.
3.Коні
Спілкування і взаємодія з цими благородними тваринами допомагає позбавлятися від психічних розладів, депресій, фобій, алкогольної або наркотичної залежності. Коні допомагають дітям із затримкою мовного і психічного розвитку, аутизмом і синдромом Дауна налагодити зв'язок з навколишнім світом, швидше набувати різних навички і адаптуватися в соціумі. В останні роки педіатри та терапевти в багатьох країнах наполягають на тому, щоб програми з іпотерапії були включені до протоколів лікування багатьох захворювань. Коні відмінно зарекомендували себе в лікуванні психічних, неврологічних, серцево-судинних і суглобово-м'язових хвороб.