Шкіра після них відчує себе такою, що відпочила і захищеною, обмінні процеси в клітинах нормалізуються, колір обличчя помітно посвіжішає. Весь секрет домашніх масок з гарбуза для обличчя полягає в тому, що кожна з речовин в складі цього дивного овоча здатна навести ідеальний порядок в тих процесах, які відповідають за стан шкіри. Жоден компонент в хімічному складі гарбуза не залишиться тут без роботи:
-вуглеводи як раз і освіжають шкіру, наповнюючи її силою і енергією;
-вітамін B1 встає на захист шкіри від ультрафіолету;
-вітамін B2 бореться із запаленнями;
-вітамін PP освіжає колір;
-вітамін E володіє омолоджуючими властивостями;
-крохмаль відбілює, омолоджує і робить шкіру м'якою.
Рецепт маски з гарбуза для жирної шкіри: Натріть на дрібній тертці сирий гарбуз, 1 столову ложку тертої маси розмішайте з 1 яєчним білком. Краще звичайно збити все в міксері. Накладіть отриману суміш на обличчя, і через 15 хвилин змийте прохолодною водою. Також для очищення жирної шкіри замість тоніка можна використовувати гарбузовий сік, або ж наносіть терту м'якоть сирого гарбуза на обличчя на 15-20 хвилин - це також сприяє очищенню шкіри.
У народній медицині застосовуються також і насіння гарбуза: 2 столові ложки насіння очистіть від шкірки, гарненько потовчіть, і опустіть в невелику кількість киплячої води. Кип'ятіть їх до того моменту, поки не утвориться густа маса. Цю масу трохи остудіть, після чого накладіть на обличчя на 15-20 хвилин, потім зніміть ватяним тампоном, змоченим в теплій воді. Така маска дуже добре живить і освіжає шкіру.
Ще один рецепт маски з гарбуза, використовувані у догляді за жирною шкірою: 1 столову ложку сирої тертої м'якоті гарбуза розмішайте з такою ж кількістю крохмалю або толокна (можна використовувати пшеничне борошно). Додайте ще чайну ложку лимонного соку і 2 столові ложки соку віджатого з помідора. Нанесіть маску на 10-15 хвилин, після змийте прохолодною водою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маски для обличчя з олій