Медики використовують музику в лікуванні пацієнтів, які страждають від важких післяопераційних болей, хронічних хвороб. Так, серед пацієнтів клініки Клівленда (Cleveland Clinic), прослуховуючих записи регулярно, спостерігалося зниження післяопераційних болей в 4 рази.
Науково доведено, що програвання музики під час операції дозволяє знизити дозу анестезії. В ході досліджень з'ясувалося, що музика знижує стрес і тривогу, що дуже важливо при лікуванні депресій, а також важких захворювань, зокрема раку.
Вчені впевнені, що цілющі ефекти від прослуховування музики пов'язані з відчуттям щастя, яке з'являється у людини через виділення гормонів дофаміну і серотоніну, в той час як рівень стресових гормонів знижується. Приємні людині звуки музики стимулюють в мозку зони, відповідальні за задоволення. Варто відзначити, що на цю зону також впливають такі процеси як, наприклад, перегляд комедій, поїдання смачного обіду і навіть вживання кокаїну.
Грубо кажучи, хочете бути здоровим - робіть те, що вам приємно, дотримуючись почуття міри і не порушуйте закон. Тоді у вас буде виділятися досить гормонів щастя, що допоможе тримати організм в тонусі. Що стосується музики - то це відмінний, доступний спосіб відчути себе краще де завгодно.
Просто дістаньте плеєр і насолоджуйтеся прослуховуванням. А вже якщо ви вмієте грати на музичному інструменті, то це ще краще!
До речі, різна музика надає різні ефекти. Але вчені сходяться в думці, що найбільш сприятлива для здоров'я людини класична музика, особливо твори Моцарта.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музика є найкращим антидепресантом