Що відбувається?Існує 3 ступеня фригідності:
1 ступінь. Оргазм не настає, хоча статевий акт супроводжується приємним збудженням.
2 ступінь. Статевий акт байдужий.
3 ступінь. Статевий акт неприємний, викликає огиду.
Фригідність може розвинутися в будь-якому віці (після статевого дозрівання) і носити як тимчасовий, так і постійний характер.
ПричиниФригідність може бути пов'язана з причинами фізіологічного або психогенного характеру.
Фізіологічні причини:Симптоматична фригідність - є наслідком хвороби (необов'язково пов'язаної зі статевою сферою). До захворювань, що викликають фригідність, можна віднести: ендокринні порушення, недорозвинення статевих органів, надмірне розтягнення піхви після пологів, окремі захворювання головного і спинного мозку, наркоманію, гінекологічні захворювання. До тимчасової втрати статевого потягу можуть привести авітамінози, постінфекційна астенія, розумове або фізичне перетомлення.
Конституціональна фригідність спостерігається у жінок, які не здатні відчувати статевого потягу. Причиною є вроджена недостатність психічних і сексуальних функцій.
Ретардаціонна фригідність. Пов'язана з пізнім розвитком статевого почуття. Здатність до переживання оргазму у жінок розвивається лише після певного часу після початку статевого життя.
Абстинентна фригідність. Ця форма статевої холодності стає наслідком тривалого утримання. Якщо при нетривалій відсутності статевого життя у жінок спостерігається посилення лібідо і поява еротичних снів, то довге вимушене статеве утримання призводить до згасання умовних рефлексів, що беруть участь в реалізації фізіологічної програми статевого акту. Така форма фригідності зустрічається зазвичай у жінок середнього і старшого віку.
Психогенні причини:-Надмірна строгість виховання, пригнічення будь-якого прояву сексуальності.
-Регулярне використання з партнером практики перерваного статевого акту.
-Недовіра до партнера (страх зараження, боязнь завагітніти, невпевненість в міцності відносин).
-Травмуючі ситуації, що викликають стрес (статевий акт при сторонніх свідках - батьків, дітей, хвороблива дефлорація, раніше пережите згвалтування).
Діагностика та лікуванняДіагноз "фригідність" може бути поставлений тільки лікарем-сексологом. Щоб визначити причину фригідності, можуть знадобитися консультації гінеколога, ендокринолога і психолога. Лікування фригідності може бути медикаментозним, із застосуванням фізіотерапії, голкорефлексотерапії, а може обмежитися серією психологічних консультацій.
Дуже важливим для профілактики фригідності є створення обстановки, що дозволяє максимально розслабитися обом партнерам. Квапливість, недолік часу, страх вагітності, боязнь виглядати смішною або розпусною в очах партнера, небажання опинитися захопленими зненацька - все це блокує
зростання статевого почуття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які наслідки сексу без оргазму