Продовженням матки є шийка, яка ділиться на дві частини. Одна частина розташовується в піхві і її можна побачити при огляді, а друга в малому тазі, над піхвою і її не видно. Саме піхву з маткової порожниною повідомляється за допомогою цервікального каналу, який утворений циліндричним епітелієм. Саме він виробляє спеціальний секрет, який виступає в ролі захисника від різних інфекцій. Та частина шийки, яка знаходиться всередині піхви, представлена іншим епітелієм - багатошаровим плоским. Дефект, який бачить лікар на шийці, називається ерозією. Хоча це процес фоновий, він все одно потребує терапевтичного втручання.
Ерозія шийки матки - небезпечно це?Кожна жінка, якій було поставлено діагноз - ерозія, задається питанням, наскільки небезпечно це захворювання. Щоб оцінити ступінь загрози для організму, потрібно уточнити у лікаря, що саме він має на увазі під словом ерозія.
Якщо у жінки виявляється псевдоерозія, то - це безпечний для організму стан. Коли виявляється справжня ерозія, то необхідно з'ясувати причини, що призвели до її розвитку. Крім того, існує ризик поширення інфекції на матку і придатки, що може привести до серйозних захворювань, в тому числі і до безпліддя.
Якщо лікар призначає лікування, не варто його ігнорувати, так як патологія може викликати ряд серйозних ускладнень. Серед них вагініти, ендометрити, цервіцити. Небезпечна ерозія при вагітності, так як підвищує ризик виникнення викидня, існує можливість сепсису плода і його загибелі. Тому не варто недооцінювати всі загрози захворювання і несерйозно ставитися до лікування.
Латентний перебіг виразкового процесу спостерігається в 90% випадків. Якщо симптоматика і є. То вона украй мізерна і не змушує жінку звертатися до лікаря. Тому патологію переважно виявляють абсолютно випадково, коли жінка приходить до гінеколога на профілактичний огляд.
Серед можливих рідкісних проявів хвороби можуть бути:При неускладненій ерозії у жінки може збільшитися кількість білей. Цей фактор обумовлюється тим, що збільшена площа циліндричного епітелію продукує більшу кількість слизу.
Іноді відправитися на прийом жінку змушують хворобливі відчуття в нижній частині живота, порушення менструального циклу, поява виділень, що мають неприємний запах. Однак ці клінічні прояви пояснюються супутніми захворюваннями статевої сфери, а не ерозивні процесом.
Сама ерозія в окремих випадках може викликати відчуття тяжкості внизу живота, поява дискомфорту. Особливо ці відчуття посилюються після сексу. До того ж після статевого акту жінка може виявити появу незначних кров'янистих виділень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість міфів про ВІЛПри запущеній формі хвороби білі стають густими і слизовими, в них може спостерігатися кров або гнійний вміст.