Настій 1. Траву перстачу гусячого (2 столових ложки) заливають півлітра окропу і залишають на годину. Після приготування ліки проціджують і випивають щодня по півтори склянки перед їдою. Такий настій можна використовувати і для спринцювання, але роблять його більш концентрованим: 5 столових ложок сировини на півлітра води. Наполягають засіб в термосі протягом 6-8 годин.
Настій 2. При запаленні яєчників корисно приймати настій з листя чорниці (1 чайна ложка на склянку окропу). Готується ліки протягом тридцяти хвилин, після чого його потрібно профільтрувати через марлю і використовувати для спринцювання. Запалення має пройти.
Настій 3. Протизапальним ефектом володіє і настій суцвіть липи. Для вживання всередину його готують, заварюючи в півлітра окропу пару столових ложок сировини. Для спринцювання липу заварюють з розрахунком п'ять столових ложок на дві склянки окропу. Настояти ліки потрібно не менше трьох годин.
Настій 4. Народні лікарі рекомендують приймати настій сухих коренів барбарису. У склянці води півгодини кип'ятять половину чайної ложки сировини, після чого проціджують через марлю і приймають всередину по чайній ложці тричі на день.
Збір 1. Для його приготування необхідно по двадцять грамів трави буркуну і золототисячника змішати з такою ж кількістю квіток мати-й-мачухи. Інгредієнти змішують і столову ложку збору заливають окропом (1 склянка). Лікам потрібен час, щоб настоятися. Після цього його проціджують і п'ють по третині склянки не частіше шести разів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікування аритмії за допомогою травЗбір 2. Разом з буркуном, мати-й-мачухою і золототисячником можна заварювати квітки ромашки та календули. Всі інгредієнти беруть у рівних кількостях, подрібнюють і розмішують. Столову ложку суміші заливають 250 мл окропу і настоюють не більш години. Пити ліки потрібно по три столових ложки тричі на день.